Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Ümumi texniki fənnlər və fizika;
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Biznesin təşkili və idarəolunması (MBA), Beynəlxalq Biznes ixtisası (fərqlənmə diplomu)
Hacettepe Universiteti, Maliyyə ixtisası
2011-2020-ci illər ərzində müxtəlif respublika liseylərində pedaqoji fəaliyyət göstərmişdir;
2020-ci ildən  Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Strateji inkişaf şöbəsinin mütəxəssisidir.
2020-ci ildən UNEC-in “Rəqəmsal texnologiyalar və tətbiqi informatika” kafedrasında müəllim (0,5 şt.) kimi fəaliyyət göstərir.
2018-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilmiş “İstedadlı şagird üçün istedadlı müəllim” adlı müsabiqədə informatika fənni üzrə birinci yerin qalibi olmuşdur.
Bir sıra beynəlxalq, regional və respublika səviyyəli konfransların, beynəlxalq layihə və təlimlərin, beynəlxalq ixtisasartırma və onlayn kursların iştirakçısı olmuş və nailiyyətlərinə görə sertifikatlara layiq görülmüşdür.

Фарида Самед гызы Исмаилова
Азербайджанский государственный педагогический университет, Математика и информатика (диплом с отличием)
Магистерское образование
Азербайджанский государственный экономический университет, Организация и управление бизнесом (MBA), специальность Международный бизнес (диплом с отличием)
Университет Хаджеттепеспециальность «Финансы».
В 2011-2020 годах занималась педагогической деятельностью в различных республиканских лицеях;
С 2020 года является специалистом отдела Стратегического развития Департамента международного сотрудничества.
С 2020 года работает преподавателем (0,5) на кафедре «Цифровые технологии и прикладная информатика» UNEC.
В 2018 году заняла первое место по предмету «Информатика» в конкурсе «Талантливый учитель талантливому ученику», организованном Министерством науки и образования Азербайджанской Республики и Институтом образования Азербайджанской Республики.
Была участницей ряда международных, региональных и республиканских конференций, международных проектов и тренингов, международных курсов повышения квалификации и онлайн-курсов, за свои достижения была награждена сертификатами.