Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Ümumi texniki fənnlər və fizika;
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Biznesin təşkili və idarəolunması (MBA), Beynəlxalq Biznes ixtisası (fərqlənmə diplomu)
Hacettepe Universiteti, Maliyyə ixtisası
2011-2020-ci illər ərzində müxtəlif respublika liseylərində pedaqoji fəaliyyət göstərmişdir;
2020-ci ildən  Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Strateji inkişaf şöbəsinin mütəxəssisidir.
2020-ci ildən UNEC-in “Rəqəmsal texnologiyalar və tətbiqi informatika” kafedrasında müəllim (0,5 şt.) kimi fəaliyyət göstərir.
2018-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilmiş “İstedadlı şagird üçün istedadlı müəllim” adlı müsabiqədə informatika fənni üzrə birinci yerin qalibi olmuşdur.
Bir sıra beynəlxalq, regional və respublika səviyyəli konfransların, beynəlxalq layihə və təlimlərin, beynəlxalq ixtisasartırma və onlayn kursların iştirakçısı olmuş və nailiyyətlərinə görə sertifikatlara layiq görülmüşdür.

Bachelor’s Education
• Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Business Organization and Management (MBA), International Business specialization (with honors).
• Hacettepe University, Finance specialization.
• From 2011 to 2020, engaged in teaching at various republican lyceums.
• Since 2020, has been a specialist at the Strategic Development Department of the International Cooperation Division.
• Since 2020, has been working as a lecturer (part-time, 0.5 FTE) at the “Digital Technologies and Applied Informatics” department of UNEC.
Achievements
• In 2018, awarded first place in Informatics at the “Talented Teacher for a Talented Student” competition organized by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan.
• Participant in numerous international, regional, and national conferences, international projects, and training programs, as well as online courses. Recognized with certificates for achievements in these areas.