FİBAA-nın akkreditasiya sertifikatları UNEC-ə təqdim olunub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) magistratura üzrə 3 ixtisas proqramı və 10 ixtisaslaşması – “İqtisadiyyat”, “Maliyyə”, “Biznesin idarə edilməsi”- FIBAA-nın (Foundation for International Business Administration Accreditation) beynəlxalq akkreditasiyasını qazanıb.
Bununla bağlı keçirilən tədbirdə Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova, Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Tural Əhmədov, FIBAA-nın icraçı direktoru Diane Freiberger, nümayəndə heyəti və universitet əməkdaşları iştirak ediblər.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov universitetin beynəlxalq akkreditasiyasının qazanmasının çox qurur verici bir hal olduğunu bildirib. Ədalət Muradov bu uğurun önəmindən danışaraq, universitet təhsilinin beynəlxalq keyfiyyət standartlarına uyğun olduğunu vurğulayıb. O, həmçinin magistratura proqramlarının 5 il müddətinə və şərtsiz akkreditasiya olunduğunu qeyd edib.
Tədbirdə Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova bu nailiyyətin təqdirəlayiq olduğunu qeyd edərək, universitet üçün beynəlxalq təcrübə qazandırdığını vurğulamışdır. Ü. Səttarova FİBAA-nın rəhbərliyi tərəfindən sertifikatın rəsmi şəkildə təqdim olunmasının UNEC-in beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsi prosesində uğurla addım olduğunu, FİBAA-nın universiteti dəstəklədiyinin göstəricisi olduğunu xüsusi vurğulayıb.
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Tural Əhmədov bu beynəlxalq akkreditasiyanın önəmindən danışaraq, UNEC-in akkreditasiya prosesində daha da inkişaf etdiyini, beynəlmiləlləşməsini vurğulayıb. T.Əhmədov Agentliklə universitetin əlaqələrinin genişləndirilməsinin əhəmiyyətini qeyd edib.
FIBAA-nın icraçı direktoru Diane Freiberger təqdimatla çıxış edərək, ENQA=nın üzvü, ali təhsilin akkreditasiyası və keyfiyyət ekspertizası üzrə beynəlxalq agentlik olan FIBAA haqqında, məlumat verib.  Bildirib ki, FIBAA Almaniya, Avstriya, Hollandiya, Çin, Hindistan, Rusiya, ABŞ, İsveçrə, Rumıniya, Sloveniya və digər ölkələrdə 1900-dən çox təhsil proqramlarını akkreditasiya edib.
Sonda isə FİBAA-nın icraçı direktoru beynəlxalq sertifikatları UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradova təqdim edib.

Сертификаты аккредитации FİBAA вручены UNEC
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) получил международную аккредитацию FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) по 3 магистерским программам и 10 специализациям – «Экономика», «Финансы», «Бизнес-менеджмент».
В мероприятии, проведенном по этому поводу, приняли участие директор Государственного агентства по науке и высшему образованию Улькар Саттарова, председатель правления Агентства по обеспечению качества в образовании Турал Ахмедов,  исполнительный директор FIBAA Диана Фрейбергер, делегация и сотрудники университета.
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов отметил, что получение университетом международной аккредитации университета вызывает чувство гордости. Говоря о важности этого успеха, Адалат Мурадов подчеркнул, что университетское образование соответствует международным стандартам качества. Он также отметил, что магистерские программы аккредитуются сроком на 5 лет и безоговорочно.
На мероприятии директор Государственного агентства по науке и высшему образованию Улькар Саттарова отметила, что это достижение достойно восхищения, и подчеркнула, что оно принесло в университет международный опыт. У.Саттарова особо подчеркнула, что официальное вручение сертификата руководством FIBAA является успешным шагом в процессе расширения международных связей UNEC и является показателем того, что FIBAA поддерживает университет.
Говоря о важности этой международной аккредитации, председатель правления Агентства по обеспечению качества образования Турал Ахмедов подчеркнул, что UNEC продолжает развиваться и интернационализироваться в процессе аккредитации. Т.Ахмедов отметил важность расширения связей университета с Агентством.
Исполнительный директор FIBAA Диана Фрейбергер выступила с презентацией и дала информацию о FIBAA, члене ENQA, международного агентства по аккредитации и оценке качества высшего образования. Она отметила, что FIBAA аккредитовала более 1900 образовательных программ в Германии, Австрии, Голландии, Китае, Индии, России, США, Швейцарии, Румынии, Словении и других странах.
В завершение исполнительный директор FIBAA вручила ректору UNEC профессору Адалату Мурадову международные сертификаты.