Fransanın Valenciennes Universitetinin prezidenti, professor Abdelhakim Artibanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
Qonaqlara UNEC barədə məlumat verən rektor, professor Ədalət Muradov bildirib ki, 20 minə yaxın tələbəsi olan ali təhsil ocağı Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universitetidir. QS-in İnkişaf Etməkdə olan Avropa və Mərkəzi Asiya Universitetlərinin reytinqində iqtisadyönümlü 4-cü universiteti olan UNEC, regionun ən yaxşı 200 universiteti arasında qərarlaşıb. UNEC-in beynəlxalq əlaqələrindən danışan rektor deyib ki, burada Fransanın Montpelyer, Litvanın Nikolos Romeyros universitetləri ilə ikili diplom proqramları həyata keçirilir.
Valenciennes Universitetinin prezidenti, professor A.Artiba isə rəhbərlik etdiyi ali məktəbin tədris proqramları barədə məlumat verib. O, universitetdə əsasən texnoloji istiqamətdə tələbə hazırlığı həyata keçirildiyini diqqətə çatdırıb. Qonaq UNEC-lə tanışlıqdan məmnun olduğunu bildirib. “UNEC çox yaxşı universitetdir” deyən A.Artiba birgə əməkdaşlığın hər iki təhsil müəssisəsində elm və təhsil səviyyəsinin yaxşılaşdırılmasına töhfə verəcəyinə əminliyini vurğulayıb.
Görüşdə hər iki universitet arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub. Sonra əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb. Sənədə əsasən, universitetlər birgə elmi tədqiqatlar aparacaq, elmi tədbirlər təşkil edəcək, elmi nəşrlər hazırlayacaqlar. Eyni zamanda, kadr mübadiləsi, xüsusilə də müəllim mübadiləsi həyata keçiriləcək. Mübadilə çərçivəsində müəllimlərin universitet nəzdində tədqiqat aparmasına da şərait yaradılacaq. Sənəd eyni zamanda bakalavr, magistr və doktorantların mübadiləsini də nəzərdə tutur.

Ректор университета Франции Валенсии: “UNEC очень хороший университет»
Делегация под руководством президента университета Франции Валенсии, профессора Абделхакима Артибана посетила UNEC.
Ректор, профессор Адалат Мурадов представив гостям информацию об UNEC, отметил, что высшее учебное заведение с численностью около 20 тысяч студентов является самым крупным экономического профиля университетом Южного Кавказа. Согласно рейтинговому агентству QS, UNEC стал четвертым лучшим университетом Восточной Европы и Центральной Азии, определился в числе лучших 200 университетов региона. Затронув вопрос международных отношений UNEC, ректор отметил, что здесь осуществляется  программы двойного диплома университета Монпелье Франции, университета Литвы Миколоса Рёмериса.
Президент университета Валенсии, профессор А.Артиба представил информацию об учебных программах руководимого высшего учебного заведения. Он отметил, что в университете подготовка студентов осуществляется в основном в технологическом направлении. Гость выразил удовлетворение в связи с знакомством с UNEC. Отметив, что «UNEC очень хороший университет», А.Артиба с уверенностью подчеркнул, что совместное сотрудничество внесет вклад в улучшении научного и образовательного уровня обоих высших учебных заведений.
На встрече были обсуждены вопросы сотрудничества между обоими университетами. Затем был подписан меморандум о сотрудничестве. В соответствии с подписанным документом университеты совместно будут проводить научные исследования, организовывать научные мероприятия, разрабатывать научные публикации. В то же время будет осуществляться обмен кадрами, в частности преподавателями. В рамках обмена преподавателям будут созданы условия для проведения исследований при университете. В документе также предусматривается обмен бакалавров, магистров и докторантов.