Future17: Dayanıqlı Gələcək üçün Təhsil və Təsirin Körpüsü
Future17 Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərini (SDGs) həll etməklə ali təhsili və işçi qüvvəsini birləşdirən əsaslı qlobal təhsil proqramıdır. Bu institusional və multidissiplinar təşəbbüs aktual davamlılıq problemlərini həll etmək üçün tələbələri, akademik mentorları və biznes tərəfdaşlarını bir araya gətirir.
Future17 vasitəsilə tələbələr müxtəlif beynəlxalq komandaların bir hissəsi olmaqla yanaşı, dayanıqlılıqla bağlı real biznes layihələri üzərində işləməklə praktiki təcrübə əldə edirlər. İştirakçılar mədəni səriştə, rəqəmsal bacarıq, birgə komanda işi və kritik problemlərin həlli kimi mühüm bacarıqları inkişaf etdirirlər – bunların hamısı bu günün sürətlə inkişaf edən qlobal mənzərəsində vacibdir.
İlk Future17 təşəbbüsü dörd aparıcı universitetdən 126 tələbəni bir araya gətirərək, həm akademik ekspertlərdən, həm də sənaye mütəxəssislərindən mentorluq almış 18 komanda təşkil etdi. QS və Exeter Universitetinin birgə təsis etdiyi bu qabaqcıl proqram BMT-nin DİM-lərini irəli aparmaq üçün çoxmillətli korporasiyaları, ən yaxşı universitetləri və potensiallı tələbələri birləşdirir.
Future17-ni unikal edən onun müxtəlifliyə və təsirə sadiqliyidir. Komandalar dayanıqlılığa olan səyləri  və nəzərəçarpacaq fərq yaratmaq istəyi ilə birləşən müxtəlif fənlərdən, mənbələrdən və mədəniyyətlərdən olan tələbələrdən ibarətdir. DİM-lərə dərin sərmayə qoyan akademik mentorlar layihələri boyunca komandalara rəhbərlik edir, tələbələrə DİM-dən daha çox xəbərdar olmağa və istənilən sektorda gələcək karyeralarına daha yaxşı hazır olmağa kömək edir.
Future17-də iştirak etməklə siz təkcə dayanıqlılıq həllərinə töhfə vermirsiniz, həm də özünüzü bugünkü rəqabətli iş bazarında fərqləndirəcək bacarıq və təcrübələrlə təchiz edirsiniz.
Dayanıqlı gələcəyin formalaşdırılmasında bizə qoşulun!
ELAN
UNEC-in tərəfdaş olduğu  QS və Exeter Universitetinin birgə təsis etdiyi Future17 layihəsi çərçivəsində tələbələrin qeydiyyatı açıq elan edilib.
FUTURE-17  nədir?
QS və Exeter Universitetinin birgə təsis etdiyi Future17 proqramı Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin inkişafını hədəfləyən layihələrdə iştirak etmək üçün çoxmillətli təşkilatları, aparıcı universitetlərdən ibarət konsorsiumu və tələbə komandalarını birləşdirən qlobal təşəbbüsdür.
Layihədə iştirak edəcək tələbələr layihənin tərəfdaşı olan digər unibveristtelərin tələbləri ilə birgə layihə komandası yaradıb, birgə fəaliyyət göstərəcəklər. Layihənin işçi dili ingilis dilidir.

Future17: Bridging Education and Real-World Impact for a Sustainable Future
Future17 is a groundbreaking global education programme that connects higher education and the workforce by tackling the United Nations Sustainable Development Goals (SDGs). This multi-institutional and multidisciplinary initiative brings together students, academic mentors, and business partners to address pressing sustainability challenges.
Through Future17, students gain valuable, hands-on experience by working on real-world business projects related to sustainability, all while being part of diverse, international teams. Participants develop crucial skills such as cultural competence, digital proficiency, collaborative teamwork, and critical problem-solving—all vital in today’s rapidly evolving global landscape.
The inaugural Future17 initiative brought together 126 students from four leading universities, forming 18 teams that received mentorship from both academic experts and industry professionals. This pioneering programme, co-founded by QS and the University of Exeter, unites multinational corporations, top universities, and passionate students to advance the UN SDGs.
What makes Future17 unique is its commitment to diversity and impact. Teams consist of students from various disciplines, backgrounds, and cultures, all united by their passion for sustainability and desire to make a tangible difference. Academic mentors, who are deeply invested in the SDGs, guide teams throughout their projects, helping students become more SDG-aware and better prepared for their future careers in any sector.
By participating in Future17, you not only contribute to sustainability solutions, but also equip yourself with the skills and experiences that will set you apart in today’s competitive job market. Join us in shaping a sustainable future!