Gülnarə İlham qızı İsmayılova1992-ci ildə Şəmkir rayonun Seyfəli kəndində anadan olmuşdur. 1999-2010-cu illərdə Şəmkir rayon, Seyfəli kəndində Müşviq Süleymanov adına orta məktəbdə oxumuşdur. 2010-cu ildə orta məktəbi bitirdikdən sonra Qafqaz universitetinə (indiki Bakı Mühəndislik Universiteti) daxil olmuş və 2015-ci ildə universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 2015-ci ildə Polşanın Vistula universitetinə magistratura dərəcəsi almaq üçün qəbul olmuş, bir il sonra isə Vistula universitetindən Varşava universitetinə keçid edib, 2018-ci ildə Varşava universitetindən menecment ixtisası üzrə məzun olmuşdur.
2015-2017-ci illərdə Vistula universitetində Mentorinq proqramı daxilində menecer köməkçisi vəzifəsində işləyib. 2017-2019-cu illərdə GRC Menecment Consultinq şirkətində İnsan Resursları üzrə aparıcı mütəxəssis, 2019-2020-ci illərdə isə Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyində İnsan Resursları üzrə menecer vəzifəsində çalışmışdır.
2021-ci ildən hal-hazıradək Azərbaycan Texniki Universitetində İnsan Resurslarının Qiymətləndirilməsi şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışır.
2019-cu ilin yanvar ayından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Karyera Planlaşdırılması və İnkişafı” kafedrasında əvəzçilik üzrə müəllim vəzifəsində çalışır.

Родилась в 1992 году в селе Сейфали Шамкирского района. В 1999-2010 годах училась в средней школе имени Мушвига Сулейманова села Сейфали Шамкирского района. Окончив среднюю школу в 2010 году, он поступила в Кавказский университет (ныне Бакинский инженерный университет), который окончила с отличием в 2015 году. В 2015 году поступила в Вислинский университет в Польше для получения степени магистра, а через год перевелась из Вислинского университета в Варшавский университет, в 2018 году окончила Варшавский университет по специальности менеджмент.
В 2015-2017 годах работала помощником менеджера по программе наставничества в Университете Вислы. В 2017-2019 годах работала ведущим специалистом по человеческим ресурсам в компании GRC Management Consulting, а в 2019-2020 годах работала менеджером по человеческим ресурсам в Агентстве по обеспечению качества в образовании. С 2021 года и по настоящее время работает заведующим отделом оценки человеческих ресурсов Азербайджанского технического университета. С января 2019 года работает преподавателем по совместительству на кафедре «Планирование и развитие карьеры» Азербайджанского государственного экономического университета.