Gürcüstandakı azərbaycanlılar UNEC-i seçir
Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə reallaşan səfərin məqsədi Gürcüstanda yaşayan azərbaycanlıların ana dilində ali təhsil almasına dəstək vermək, həmvətənlərimizi ali təhsilə yönəltmək və abituriyentləri UNEC barədə məlumatlandırmaqdır.
“Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasının müdiri, dosent Əli Hacıyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Gürcüstan Respublikasının Bolnisi və Dmanisi rayonlarının orta məktəblərinin yuxarı sinif şagirdləri ilə görüşüblər. Görüşdə məktəblilərə regionun ən böyük iqtisadyönümlü universiteti olan UNEC barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, Azərbaycanın 4 dildə təhsil verən yeganə ali təhsil ocağı olan UNEC-ə xarici ölkə vətəndaşlarının qəbulu tamamilə elektronlaşdırılıb. Abituriyentlər tələb olunan sənədləri elektron qaydada təqdim edir və müvafiq tələblərə cavab verdikləri halda UNEC-də təhsil almaq hüququ qazanırlar.
UNEC-ə qəbul prosesinin sadələşdirildiyi məktəblilərin diqqətini cəlb edib. Onlar UNEC-də tədris olunan ixtisaslarla maraqlanıblar. Dünyanın nüfuzlu universitetləri ilə həyata keçirilən ikili diplom və mübadilə proqramları şagirdlərin marağına səbəb olub. Məktəblilər dörd ildə iki ixtisasa yiyələnmək imkanı tanıyan UDİD proqramını isə tələbələr üçün əvəzsiz fürsət adlandırıblar.
Səfər çərçivəsində həmvətənlərimizə UNEC-in magistr proqramları barədə də ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, UNEC-in müasir tələblərə cavab verən Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzində 11 ixtisas 39 ixtisaslaşma üzrə 4 dildə tədris həyata keçirilir. Mərkəzin tələbələri UNEC-in diplomu ilə yanaşı, Avropanın və Türkiyənin nüfuzlu universitetlərinin diplomlarını əldə edə bilirlər.
Görüşlərdə UNEC-in tanıtım videoçarxı nümayiş olunub, suallar cavablandırılıb. Görüşdə iştirak edənlər Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universitetində təhsil imkanları ilə tanışlıqdan sonra UNEC-in tələbəsi olmaq istədiklərini bildiriblər.

Азербайджанцы Грузии выбирают UNEC
Целью визита, реализованного при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой Азербайджанской Республики, являлось оказать поддержку азербайджанцам, проживающим в Грузии в получении высшего образования на родном языке, направить наших соотечественников на высшее образование и информировать абитуриентов о UNEC.
Делегация под руководством заведующего кафедрой «Экономика предприятия», доцента Али Гаджиева встретилась с учащимися старших классов средних школ Болниского и Дманиского районов Грузинской Республики.  На встрече учащимся была дана подробная информация о самом крупном экономического профиля университете региона UNEC. Было отмечено, что прием иностранных граждан в UNEC, который является единственным высшим учебным заведением, где обучение ведется на 4 языках, полностью электронизировано. Абитуриенты представляют требуемые документы в электронном порядке и в случае соответствия установленным требованиям получают право на обучение в UNEC.
Упрощение процесса приема в UNEC привлекло внимание школ. Они заинтересовались специальностями, обучаемыми в UNEC. Большой интерес вызвали у учащихся программы двойного диплома и обмена с престижными университетами мира. Программу ВУДД, обеспечивающую в течение четырех лет получения двух специальностей, назвали незаменимой возможностью.
В рамках визита нашим соотечественникам была дана также подробная информация о программах магистра UNEC. Было отмечено, что в Международном центре магистратуры и докторантуры UNEC, который отвечает современным требованиям, обучение осуществляется по 39 специализациям 11 специальностей на 4 языках. Студенты центра наряду с дипломом UNEC могут получать дипломы престижных университетов Европы и Турции.
На встрече был продемонстрирован ознакомительный видеоролик UNEC, освещены вопросы. Участвующие во встрече, ознакомившись с возможностями получения образования в самом крупном экономического профиля университете Южного Кавказа, выразили желание стать студентами UNEC.