Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə UNEC-in təşkil etdiyi konfransda 4 kitabın təqdimatı olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC), Heydər Əliyev Mərkəzi və Regional İnkişaf İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə V İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Tədqiqatçıların Beynəlxalq Elmi Konfransı işə başlayıb.
“Heydər Əliyev İli” çərçivəsində təşkil edilən konfransda ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyi münasibətilə hazırlanan “Bir Əsrin İqtisadi Portreti” adlı kitabın təqdimatı olub. Yerli və xarici universitetlərin tədqiqatçılarının, eləcə də Dövlət Proqramı çərçivəsində xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrində təhsil alan UNEC doktorantlarının birgə hazırladığı kitabda Heydər Əliyevin Azərbaycan iqtisadiyyatının formalaşması və inkişafındakı rolu müxtəlif istiqamətlər üzrə təhlil olunaraq, oxuculara çatdırılıb. Kitabın elektron versiyasının beynəlxalq elmi platformalarda indekslənməsi, yerli və xarici universitetlərin kitabxanalarının bazalarında yerləşdirilməsi nəzərdə tutulub.
Konfrans çərçivəsində azərbaycan, türk və ingilis dillərində digər 3 kitabın da təqdimatı olub. İngilis dilində nəşr olunan “Exploring The Green Economy: Issues, Challanges and Benefits” kitabı yaşıl iqtisadiyyat, yaşıl investisiyalar, yaşıl maliyyə, yenilənəbilən enerji, yaşıl istehlak və s. mövzuları əhatə edib.
Strateji idarəetmədə nəzəriyyə və praktikanı bir araya gətirən və iş dünyasından real keys nümunələri ilə zəngin olan “Strateji İdarəetmə” kitabı Türkiyə və Azərbaycanın biznes və idarəetmə sahəsində uzun müddət tədqiqat aparmış, bir çox strateji layihələrə rəhbərlik etmiş elm adamları tərəfindən hazırlanıb. Kitab ali təhsil müəssisələrinin dərsliyi, eləcə də biznes dünyası ilə maraqlananların stolüstü kitabı olacaq. “Strateji İdarəetmə” kitabının elektron versiyası da istifadəçilərə təqdim olunacaq.
UNEC-in Türk Dünyası İqtisad Fakültəsinin yaradılmasının 30-cu ildönümü münasibətilə türk dilində nəşr olunmuş “Türk Dövlətləri İşbirliyi: Mövcud vəziyyət, potensial imkanlar və gələcəyə istiqamətlənmiş perspektivlər” kitabı da konfransda sərgilənərək, iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

4 books were presented at the V International Scientific Conference of Economics and Management Researchers
On the 22nd of June V International Scientific Conference of Economics and Management Researchers started which was jointly organized by the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Heydar Aliyev Center, and the Regional Development Public Union.
The book “Economic Portrait of a Century” prepared on the occasion of the 100th anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev was presented at the conference. Heydar Aliyev’s role in the formation and development of Azerbaijan’s economy was analyzed in various directions and brought to the readers prepared jointly by researchers of local and foreign universities, as well as UNEC Ph.D. students studying in higher educational institutions of foreign countries within the framework of the State Program. The electronic version of the book is planned to be indexed on international scientific platforms and placed in the databases of local and foreign university libraries. The electronic version of the book is planned to be indexed on international scientific platforms and placed in the databases of local and foreign university libraries.
Within the framework of the conference, 3 other books in Azerbaijani, Turkish and English languages were also presented.
The book “Exploring The Green Economy: Issues, Challenges and Benefits”, published in English, covers the topics of green economy, green investments, green finance, renewable energy, green consumption, etc.
The “Strategic Management” book, which brings together theory and practice in strategic management and is rich in real case examples from the business world, was prepared by scientists who have conducted long-term research in the field of business and management in Turkey and Azerbaijan and have led many strategic projects. The book will serve as a textbook in higher education institutions, as well as a desk book for those interested in the business world. The electronic version of the book “Strategic Management” will also be presented to users.
The book “Cooperation of Turkish States: Current Situation, potential opportunities, and future perspectives” published on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of the Faculty of Economy of the Turkic World was also exhibited at the conference.