i.f.d., dos. Hüseynova Alidə Teymur qızı
2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini “Maliyyə-kredit” ixtisası üzrə bakalavr səviyyəsini, 2003-ci ildə sözügedən ixtisas üzrə isə magistraturanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2002-ci ildən həmin universitetdə 0,5 ştat laborant vəzifəsində əmək fəaliyyətinə başlamışdır.
2003- ildən “Bank işi”  kafedrasında saathesabı müəllim vəzifəsində çalışmışdır. Həmin ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Bank işi” kafedrasında dissertant təsdiq edilmişdir. «Устойчивость коммерческих банков и пути ее повышения в Азербайджанской Республике» mövzusunda dissertasiya işini başa çatdırmışdır.
27 dekabr 2013-cü il tarixində iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün müdafiə etmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə 10 fevral 2015-ci il tarixində iqtisad üzrə  fəlsəfə  doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
2014-ci ildən rektorun əmri ilə “Bank işi” kafedrasının 0,5 ştat müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.
2015-ci ildən “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasında 1 ştat müəllim vəzifəsində çalışır.
18 mart 2018-ci ildə rektorun əmri ilə baş müəllim vəzifəsinə təyin olunmuşdur.
20 aprel 2022-ci il tarixdən “Maliyyə və audit” kafedrasının dosent vəzifəsinə keçirilib.
O, 36 elmi əsərlərin, o cümlədən azərbaycan dilində bir dərs vəsaitinin  və 2 tədris proqramının həmmüəllifi və müəllifidir, onlardan 6 məqalə impakt-faktoru olan jurnallarda nəşr edilib (2 məqalə Web of Science bazasında və 4 məqalə Scopus bazasında) dərc olunub.

Huseynova Alida Teymur
In 2001, she received a bachelor’s degree in “Finance and Credit” at Azerbaijan State University of Economics and entered the master’s program.
In 2003, she received a master’s degree with honors in this specialty.
In 2002, she started working as a part-time laboratory assistant at the same university.
Since 2003, she has worked as a part-time teacher in the “Banking” department. In the same year, she has been approved as a student for a degree at the “Banking” department of Azerbaijan State University of Economics.
She completed a PhD thesis on “Sustainability of commercial banks and the path of its development in the Republic of Azerbaijan.”
On December 27, 2013, she defended her PhD thesis in Economics.
By the decision of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan, on February 10, 2015, she was awarded the degree of PhD in Economics.
In 2014, by order of the rector, she was appointed a lecturer at the department of Banking (now “Finance and Financial Institutions”).
On March 18, 2018, she was appointed as a senior teacher by the order of the rector.
On March 19, 2022, she was appointed associate professor by the order of the rector.
Her 36 scientific works, textbooks and 1 chapter in the textbook have been published. Three of the works were published in Impact journals.