i.f.d., dos. Hüseynova Alidə Teymur qızı
2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini “Maliyyə-kredit” ixtisası üzrə bakalavr səviyyəsini, 2003-ci ildə sözügedən ixtisas üzrə isə magistraturanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2002-ci ildən həmin universitetdə 0,5 ştat laborant vəzifəsində əmək fəaliyyətinə başlamışdır.
2003- ildən “Bank işi”  kafedrasında saathesabı müəllim vəzifəsində çalışmışdır. Həmin ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Bank işi” kafedrasında dissertant təsdiq edilmişdir. «Устойчивость коммерческих банков и пути ее повышения в Азербайджанской Республике» mövzusunda dissertasiya işini başa çatdırmışdır.
27 dekabr 2013-cü il tarixində iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün müdafiə etmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə 10 fevral 2015-ci il tarixində iqtisad üzrə  fəlsəfə  doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
2014-ci ildən rektorun əmri ilə “Bank işi” kafedrasının 0,5 ştat müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.
2015-ci ildən “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasında 1 ştat müəllim vəzifəsində çalışır.
18 mart 2018-ci ildə rektorun əmri ilə baş müəllim vəzifəsinə təyin olunmuşdur.
20 aprel 2022-ci il tarixdən “Maliyyə və audit” kafedrasının dosent vəzifəsinə keçirilib.
O, 36 elmi əsərlərin, o cümlədən azərbaycan dilində bir dərs vəsaitinin  və 2 tədris proqramının həmmüəllifi və müəllifidir, onlardan 6 məqalə impakt-faktoru olan jurnallarda nəşr edilib (2 məqalə Web of Science bazasında və 4 məqalə Scopus bazasında) dərc olunub.

д.ф.э., преп. Гусейнова Алида Теймур кызы
В 2001 году получила степень бакалавра по специальности «Финансы и кредит» Азербайджанского государственного экономического университета и поступила в магистратуру.
В 2003 году окончила магистратуру с отличием.
С 2002 года приступила к трудовой деятельности на 0,5 ставки лаборанта указанного университета.
С 2003 года работала на должности преподавателя почасовой оплате кафедры «Банковское дело». В том же году была утверждена диссертанткой кафедры «Банковское дело» Азербайджанского государственного экономического университета.
Завершила диссертационную работу по теме «Устойчивость коммерческих банков и пути ее повышения в Азербайджанской Республике».
27 декабря 2013 года защитила диссертационную работу для получения ученой степени доктора философии по экономике.
По решению Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики 10 февраля 2015 года была удостоена ученой степени доктора философии по экономике.
В 2014 году по приказу ректора была назначена на должность преподавателя кафедры «Банковское дело».
18 марта 2018 года по приказу ректора была назначена на должность старшего преподавателя.
19 марта 2022 года по приказу ректора была назначена на должность доцента.
Является автором 36 научных работ, учебного пособия и 1 главы в учебнике, из них 1 опубликованные в Scopus, 2  Web of Sience в журналах с импакт  фактором.