ver_zeynal_fotoi.e.n.. b/m. Zeynalov Zeynal Səməndər oğlu
1993-1997-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində təhsil almış və bakalavr pilləsinin  Mühasibat uçotu və TFT ixtisası üzrə bitirmişdir.
1997-1999-cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin magistratura fakültəsinin Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə bitirmişdir.
2001-ci ildə AR İqtisadi İnkişaf Nazirliyi İqtisadi İslahatlar Elmi-Tədqiqat İnistitutuna dissertant qəbul edilmişdir.
2008-ci ildə AR Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı və Təşkili İnstitutunda namizədlik dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsini almışdır.
1999-2001-ci illərdə “AVİEL” kiçik müəssisəsində baş mühasib;
2002-2003-cü illərdə “Kiçik Sahibkarlığın İnkişafı və Stimullaşdırılması” İçtimai Birliyində iqtisadçı-trener;
2004-2005-ci illərdə “Halal audit-konsaltink” MMC-nin direktoru işləmişdir.
2005-ci ildən Azərbaycan Respublikası Vergilər Nazirliyinin əməkdaşıdır.
2012-2016-cı illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin baş müəllimi olub.
14 elmi əsərin (1 dərslik /həmmüəllif/, 12 elmi məqalə və tezis) müəllifidir. 2 əsər xarici ölkələrdə çap edilmişdir.

к.э.н., ст.преп. Зейналов Зейнал Самандар оглы
В 1993-1997 годах получил образование в Азербайджанском государственном экономическом университете и окончил ступень бакалавра по специальности Бухгалтерский учет и АХД.
В 1997-1999 годах окончил магистратуру Азербайджанского государственного экономического университета по специальности Бухгалтерский учет и аудит.
В 2001 году был принят диссертантом в Научно-исследовательский институт экономических реформ Министерства экономического развития АР.
В 2008 году в Научно-исследовательском институте экономики и организации сельского хозяйства Министерства сельского хозяйства АР защитив кандидатскую диссертацию, получил ученую степень доктора философии по экономике.
В 1999-2001 годах работал на должности главного бухгалтера в малом предприятии “AVİEL”.
В 2002-2003 годах работал на должности экономиста-тренера Общественного объединения «Развитие и стимулирование малого предпринимательства».
В 2004-2005 годах работал на должности директора в “Halal audit-konsaltink” MMC.
С 2005 года сотрудник Министерства по налогам Азербайджанской Республики.
С 2012 года старший преподаватель Азербайджанского государственного экономического университета.
Автор 14 научных трудов, в число которых входит 1 учебник (соавтор), 12 научных статей и тезисы (2 научные труды опубликованы за рубежом).