bim_gul_fotoi.e.n., dos. Əliyeva Gülbəniz Tofiq qızı
1989-cu ildə M.Əzizbəyov adına Neft və Kimiya İnstitutunu (indiki Azərbaycan Neft Akademiyası)  Fərqlənmə diplomu ilə başa vurmuşdur.
1989-cu ildə Azərbaycan Elmlər Akademiyası (indiki AMEA İİ) İqtisadiyyat İnstitutunun aspiranturasına daxil olmuşdur. 1995-ci ildə orada namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
1995-ci  ildən Azərbaycan Elmlər Akademiyası İqtisadiyyat İnstitutunun Sahibkarlıq və antiinhisar şöbəsində baş elmi işçi vəzifəsində çalışmışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasında müəllim, 2003-cü ildən baş müəllim, 2005-ci ildən dosent kimi fəaliyyət göstərir.
2010-2016-cı illərdə Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər fakültəsinin dekan müavini ( qiyabi şöbə üzrə) vəzifəsində çalışıb.

к.э.н., доц. Алиева Гюльбениз Тофик гызы
В 1989 году окончила с дипломом отличия Институт нефтехимии имени М.Азизбекова (ныне Азербайджанская нефтяная академия).
В 1989 году поступила в аспирантуру Экономического института Академии наук Азербайджана (ныне НАНА).
В 1995 году защитила кандидатскую диссертацию. Кандидат экономических наук.
С 1995 года работала в отделе Предпринимательства и антимонополии Экономического института Академии наук Азербайджана на должности старшего научного сотрудника.
С 2001 года работала преподавателем, в 2003 году старшим преподавателем, с 2005 года доцентом на кафедре «Международные экономические отношения» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2010-2016 годах работала на должности заместителя декана (заочного отделения) факультета Международных экономических отношений.