huquq_eledin_fotoi.e.n., dos. Hacılı Ələddin Atdıxan oğlu
1974-cü ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtısad Universitetini) bitirmişdir.
1993-cü ilədək təyinatla Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsinin (indiki Azərbaycan Respublikası İqtısadi İnkişaf Nazirliyi) ET İqtisadiyyat İnstitutunda iqtisadçı, böyük elmi işçi, şöbə müdiri vəzifələrində işləmişdir.
1979-1982-ci illər ərzində Azərbaycan Dövlət İqtısad Universitetinin aspirantı olmuş, 1985-ci ildə namizədlik disertasiysını müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
1993-2001-ci illər ərzində Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin İqtisadiyyat və maliyyə siyasəti şöbəsində referent, Beynəlxalq iqtisadi əlaqələr şöbəsində böyük referent vəzifələrində çalışmışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtısad Universitetinin “İqtisadiyyatın dövlət tənzimlənməsi” və “İqtisadi hüquq” kafedralarının baş müəllimi vəzifəsində işləmişdir.

к.э.н., доц. Гаджили Аладдин Атдыхан оглы
В 1974 году окончил Азербайджанский институт народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
До 1993 года работал в Институте экономики Азербайджанского государственного планового комитета (ныне Министерства экономического развития Азербайджанской Республики) на должности экономиста, старшего научного сотрудника, начальника отдела.
В 1979-1982 годах был аспирантом Азербайджанского государственного экономического университета, в 1985 году защитил кандидатскую диссертацию. Кандидат экономических наук.
В 1993-2001 годах работал в отделе экономики и финансовой политики Кабинета министров Азербайджанской Республики на должности референта, в отделе Международных экономических отношений на должности старшего референта.
С 2001 года работал на кафедре «Государственное регулирование экономики» Азербайджанского государственного экономического университета на должности старшего преподавателя.