emek_elirza_fotoi.e.n., dos. Məmmədov Əlirza İsrəfil oğlu
1980-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini) “Əməyin iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1980-ci ildən 1991-ci ilin oktyabr ayınadək təyinatla Bakı Aqreqat İstehsalat Birliyində normalaşdırıcı, iqtisadçı, böyük iqtisadçı, büro rəisi, şöbə rəisi vəzifələrində çalışmışdır.
15.10.1990 – 30.08.1991-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyində I dərəcəli iqtisadçı vəzifəsində işləmişdir.
1991-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili” kafedrasında müəllim, baş müəllim, dosent vəzifələrində çalışmışdır.
40-dan çox elmi-metodiki əsərin müəllifidir. “İnsan resurslarının idarə edilməsi” (2008), “Əməyin fiziologiyası və psixologiyası” (2013), “Gəlir və əmək haqqı siyasəti” (2013), “Erqonomika” (2013) fənləri üzrə tədris proqramları, metodik göstərişlər çap olunmuşdur.
2008-2010-cu illərdə İqtisad Universitetinin Magistr Hazırlığı Mərkəzinin direktor müavini olub.
2019-cu ildən UNEC-in “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının dosentidir.
2015-ci ildən 2022-ci ilin sentyabrına kimi Magistratura Mərkəzinin  direktor müavini vəzifəsində işləyib.
2022-ci ilin sentyabrından UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin rəhbər müavinidir.

He was born in Garakhanbayli province of Fizuli region on January 15 1959.
He graduated the Azerbaijan Institute of National Economy (current Azerbaijan State University of Economics) in “Economy of Labor” with honors in 1980.
Within 1980 to 1991 he was sent to Baku Aggregate Production Unit and served there as an economist, senior economist, head of bureau, head of department.
From 15.10.1990 to 30.08.1991 he worked as an economist of I grade at the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan.
He has been serving in the Department of “Economy and Administration of Labor” of Azerbaijan State University of Economics as an instructor, senior teacher and Assistant Professor since 1991.
He is the author of more than 40 scientific-methodological works. He published teaching programs and methodological instructions in “Human Resources Management” (2008), “Physiology and Psychology of Labor” (2013), “Income and Salary Policy” (2013) and “Ergonomics” (2013).
He served as a Deputy Director of Graduate Center of the University of Economics within the years of 2008-2010.
Since 2019, he is an associate professor of the “Business Management” department of UNEC.
From 2015 to September 2022, he worked as the deputy director of the Master’s Center.
Since September 2022, he is the deputy head of the International Master’s and Doctoral Center of UNEC.