emek_elirza_fotoi.e.n., dos. Məmmədov Əlirza İsrəfil oğlu
1980-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini) “Əməyin iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1980-ci ildən 1991-ci ilin oktyabr ayınadək təyinatla Bakı Aqreqat İstehsalat Birliyində normalaşdırıcı, iqtisadçı, böyük iqtisadçı, büro rəisi, şöbə rəisi vəzifələrində çalışmışdır.
15.10.1990 – 30.08.1991-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyində I dərəcəli iqtisadçı vəzifəsində işləmişdir.
1991-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili” kafedrasında müəllim, baş müəllim, dosent vəzifələrində çalışmışdır.
40-dan çox elmi-metodiki əsərin müəllifidir. “İnsan resurslarının idarə edilməsi” (2008), “Əməyin fiziologiyası və psixologiyası” (2013), “Gəlir və əmək haqqı siyasəti” (2013), “Erqonomika” (2013) fənləri üzrə tədris proqramları, metodik göstərişlər çap olunmuşdur.
2008-2010-cu illərdə İqtisad Universitetinin Magistr Hazırlığı Mərkəzinin direktor müavini olub.
2019-cu ildən UNEC-in “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının dosentidir.
2015-ci ildən 2022-ci ilin sentyabrına kimi Magistratura Mərkəzinin  direktor müavini vəzifəsində işləyib.
2022-ci ilin sentyabrından UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin rəhbər müavinidir.

К.э.н., доц. Мамедов Алирза Исафил оглы
В 1980 году окончил Азербайджанский институт народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет) по специальности «Экономика труда».
С 1980 года до октября 1991 года работал по направлению в Бакинском агрегатно-производственном объединении нормировщиком, экономистом, старшим экономистом, начальником бюро, начальником отдела.
В 15.10.1990 – 30.08.1991 годы работал на должности экономиста I категории в Министерстве финансов Азербайджанской Республики.
С 1991 года работал на кафедре «Экономика и организация труда»  Азербайджанского государственного экономического университета преподавателем, старшим преподавателем, доцентом.
Является автором более 40 научно-методических работ. Опубликовал учебные программы, методические указания по дисциплинам «Управление человеческими ресурсами» (2008), «Физиология и психология труда» (2013), «Политика дохода и заработной платы» (2013), «Эргономика» (2013).
В 2008-2010 годы работал на должности заместителя директора Центра подготовки магистра университета.