5i.e.n., dos. Məmmədov Sahib Məmməd oğlu
20 noyabr 1967-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Babək rayonunun Qaraqala kəndində anadan olmuşdur.
1994-cü ildə M.V.Frunze ad. İvanovo Toxuculuq İnstitutunu (indiki İvanovo Toxucucluq Akademiyası, İvanovo şəhəri Rusiya Federasiyası) bitirmişdir.
1994-1997-ci illərdə İvanovo Dövlət Toxuculuq Akademiyasının (İvanovo şəhəri, Rusiya Federasiyası) aspirantı olmuş,
1999-cu ildə İvanovo Dövlət Universitetində (İvanovo şəhəri, Rusiya Federasiyası) namizədlik dissertasiysını  müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
1998-1999-ci illərdə İvanovo Dövlət Toxuculuq Akademiyasında iqtisadi-informasiya mərkəzində mühəndis vəzifəsində, 1999-2000-ci illərdə İvanovo Dövlət Toxuculuq Akademiyasının “Menecment” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
2000-ci ilin sentyabr ayından 2005-ci ilin fevralına kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universtetinin “Ümumiqtisad” kafedrasında baş müəllim, dosent vəzifələrində çalışıb
2005-ci ilin fevral ayından  2020-ci ilə kimi “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasında dosenti olub.

He was born on November 20, 1967, in the Garagala village of the Babek region of the Republic of Azerbaijan.
He graduated from the Ivanovo Weaving Institute named after M.V. Frunze (now Ivanovo Weaving Academy, Ivanovo, Russian Federation) in 1994.
In 1994-1997 he was a graduate student of the Ivanovo State Academy of Weaving (Ivanovo, Russian Federation).
In 1999 he defended his thesis at Ivanovo State University (Ivanovo, Russian Federation). He is a candidate of Economic sciences.
In 1998-1999 he worked as an engineer in the economic-information centre of the Ivanovo State Weaving Academy, in 1999-2000 as a senior lecturer in the “Management” department of the Ivanovo State Academy of Weaving.
From September 2000 to February 2005 he worked as a senior lecturer, associate professor at the “General Economics” department of  Azerbaijan State University of Economics.
From February 2005 to 2020 he was an associate professor at the Department of “Enterprise Economics”.
He is currently an associate professor at the Department of Theoretical and Practical Economics of UNEC.