i.e.n. dos. Novruzova Azadə Qadir qızı
Novruzova Azadə Qadir qızı 05 sentyabr 1973-ci ildə Naxçıvan MR, Nehrəm kəndində anadan olmuşdur. 1991-ci ildə Azərbaycan İnşaat və Mühəndisləri İnstitutuna daxil olmuşdur. 1996-cı ildə Azərbaycan İnşaat və Mühəndisləri Universitetini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2000-2004-cü illərdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat  Universitetində  aş laborant vəzifəsində çalışmışdır. 2004 – cü ildən AzMİU-nun “Xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və menecment” kafedrasında müəllim kimi fəaliyyət göstərmişdir.
2007-ci ildə 08.00.05- “Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi (tikinti)” ixtisası üzrə “Azərbaycanda mənzil tikintisinin idarə edilməsinin formalaşması və inkişafı” mövzusunda dissertasiyasını müdafiə edərək, iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsini almışdır.
2009-cu ildən Az.MİU- da baş müəllim, 2014- cü ildən dosent vəzifəsində fəaliyyət göstərmişdır.
2015 – ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasında dosent vəzifəsində çalışıb. Hazırda UNEC -in “Nəzəri və praktiki iqtisadiyyat” kafedrasının dosentidir.
Ümumi olaraq 38 elmi məqalənin, tədris – metodiki və tədris vəsaitinin, bir neçə fənn proqramının və  monoqrafiyanın müəllifidir. Bir sıra elmi konfranslarda çixiş etmişdır.

к.э.н., доц. Новрузова Азада Гадир гызы
Новрузова Азада Гадир гызы родилась 05 сентября 1973 года в селе Нехрам Нахчиванской АР. В 1991 году поступила в Азербайджанский архитектурно-строительный институт. В 1996 году окончила с отличием указанный институт.
В 2000-2004 годах работала на должности старшего лаборанта в Азербайджанском архитектурно-строительном институте. С 2004 года работала на должности преподавателя кафедры «Экономика и менеджмент сфер обслуживания» указанного института.
В 2007 году защитив диссертационную работу по специальности 08.00.05- «Экономика и управление народным хозяйством» на тему «Формирование и развитие управления жилищным строительством в Азербайджане», получила ученую степень кандидата экономических наук.
С 2009 года работала в ААСУ на должности старшего преподавателя, с 2014 года на должности доцента.
С 2015 года работала на должности доцента кафедры «Экономика предприятия» Азербайджанского государственного экономического университета.  В настоящее время является доцентом кафедры «Теоретическая и практическая экономика» UNEC.
Автор 38 научных статей, учебно-методического и учебного пособия, нескольких учебных программ и монографии. Принимала участие в ряде научных конференций.