IMG_1473i.f.d., dos. Əliyeva Nailə Rauf qızı
1981-ci ildə D.Buniyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Maliyyə və kredit fakültəsinə daxil olub, 1985-ci ildə  institutu əla qiymətlərlə bitirib.
1985-1986-cı illərdə təyinatla Bakı şəhəri İcra Hakimiyyəti Maliyyə şöbəsində iqtisadçı vəzifəsində işləyib. 1986-1990-cı illərdə Xətai rayon Maliyyə şöbəsində baş iqtisadçı, 1990-2000-ci illərdə Xətai rayon Vergi Müfəttişliyində müfəttiş, böyük müfəttiş işləyib, ikinci dərəcəli vergi müfəttişidir.
2000-2005-ci illər ərzində “Akkerauma Offşor” Finlandiyanın Bakıdakı nümayəndəliyində vergi məsləhətçisi kimi çalışıb.
2006-cı  ildən pedaqoji fəaliyyətə başlayib: Təfəkkür Universitetində və Turizm İnstitutunda müəllim vəzifəsində işləyib. 2010-cu ildə namizədlik dissertasiya işini müdafiə edib, iqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur. Həmin ildən  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində işləyib.

Родилась 12 февраля 1964 года в городе Баку.
В 1981 году поступила на факультет Финансов и кредита Азербайджанского университета народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет), в 1985 году окончила с отличием.
В 1985-1986 годах работала по направлению экономистом в Финансовом отделе Исполнительной власти города Баку. В 1986-1990 гг. работала главным экономистом в Финансовом отделе Хатаинского района. В 1990-2000 гг. работала инспектором, старшим инспектором налоговой инспекции Хатаинского района. Является налоговым инспектором второй степени.
В 2000-2005 годах Akkerauma Offshore работала в качестве налогового консультанта в представительстве Финляндии в Баку.
С 2006 года приступила к педагогической деятельности. Работала преподавателем в Университете Тафаккюр и Институте туризма. В 2010 году защитила кандидатскую диссертацию, доктор философии по экономике. С указанного времени работала старшим преподавателем кафедры «Финансы и финансовые институты» Азербайджанского государственного экономического университета.