i.f.d., b/m. Rüstəmov Pərviz Hacı oğlu1980-ci ilin fevralın 2-də Qobustan rayonu Nərimankənd kəndində qulluqçu ailəsində anadan olmuşdur.
1997-2001-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun «İnformatika və idarəetmə» fakültəsinin «Menecment (sahələr üzrə)» ixtisası üzrə bakalavr, 2001-2003-cü illərdə isə «Magistratura» fakültəsinin «İstehsal sistemlərin idarə edilməsi (sahələr üzrə menecment)» ixtisası üzrə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2003-cü ilin 20 noyabr tarixlində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Menecment və sahibkarlıq fəaliyyəti» kafedrasına, 08.00.05-«Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi» (makroiqtisadiyyat) ixtisası üzrə dissertant təhkim olunmuşdur. Dissertasiya işi «Azərbaycanın neft-qaz sənayesinin idarəetmə sistemində innovasiyalı yanaşma məsələləri» mövzusunda təsdiqlənmişdir.
2012-ci ilin 14 mart tarixində Dissertsdiyanın işinin müdafiəsi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün D.02.051 dissertasiya şurasının iclasında keçirilmişdir.
2012-ci ilin 05 noyabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 27.XII.2013-cü il tarixli, 22/5 saylı əmrinə əsasən «Menecment» kafedrasına elmlər doktoru proqramı üzrə doktoranturaya (əyani şöbə) qəbul olunmuşdur. Dissertasiya işi «Faizsiz maliyyə bazarları və onların idarə edilməsi problemləri» mövzusunda təsdiqlənmişdir.
100-dən artıq dərs vəsaiti, tədris proqramı, elmi-praktiki məqalə və tezisin müəllifidir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 07.II.2006-cı il tarixli, 12/3 saylı əmrinə əsasən «Menecment» kafedrasına böyük laborant, 16.IV.2013-cü il tarixli, 40/3 saylı əmrinə əsasən müəllim və 14.IV.2022-ci il tarixli, 258/3/2022 saylı əmrinə əsasən baş müəllim vəzifəsinə təyin olunmuşdur. Hal-hazırda bu kafedrada baş müəllim vəzifəsində çalışmaqdadır.

He was born on February 2, 1980, in Narimankend village of Gobustan region in a family of workers.
In 1997-2001 he received a bachelor’s degree in “Management (on fields)” from the “Informatics and Management” faculty of  Azerbaijan State Institute of Economics, and in 2001-2003 he graduated masters majoring in “Management of production systems (field management)” with honours.
On November 20, 2003, he was assigned as a student for a degree to the department of “Management and Entrepreneurship” of  Azerbaijan State University of Economics,  majoring in  08.00.05 – “Economics and Management of National Economy” (macroeconomics).
The dissertation was approved on “Issues of an innovative approach to the management system of the oil and gas industry of Azerbaijan.”
On March 14, 2012, the defence of the dissertation was held at the meeting of the PhD dissertation council D.02.051 at  Azerbaijan State University of Economics.
On November 5, 2012, by the decision of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan, he was awarded the degree of Doctor of Philosophy in Economics.
According to order No. 22/5 dated 27.XII.2013 of  Azerbaijan State University of Economics, he was admitted to the “Management” department for the doctoral program (full-time department) in the Doctor of Science program. The dissertation was approved on “Interest-free financial markets and problems of their management”.
He is the author of more than 100 textbooks, curricula, scientific-practical articles and theses.
He has been appointed as a senior laboratory assistant at the department of “Management” according to the order of the Azerbaijan State University of Economics dated 07. II.2006, No. 12/3, a lecturer according to the order No. 40/3 dated 16.IV.2013. He was appointed as a senior lecturer according to order No. 258/3/2022 dated 14.IV.2022. He is currently working as a senior lecturer in this department.