i.f.d., b/m. Rüstəmov Pərviz Hacı oğlu1980-ci ilin fevralın 2-də Qobustan rayonu Nərimankənd kəndində qulluqçu ailəsində anadan olmuşdur.
1997-2001-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun «İnformatika və idarəetmə» fakültəsinin «Menecment (sahələr üzrə)» ixtisası üzrə bakalavr, 2001-2003-cü illərdə isə «Magistratura» fakültəsinin «İstehsal sistemlərin idarə edilməsi (sahələr üzrə menecment)» ixtisası üzrə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2003-cü ilin 20 noyabr tarixlində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Menecment və sahibkarlıq fəaliyyəti» kafedrasına, 08.00.05-«Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi» (makroiqtisadiyyat) ixtisası üzrə dissertant təhkim olunmuşdur. Dissertasiya işi «Azərbaycanın neft-qaz sənayesinin idarəetmə sistemində innovasiyalı yanaşma məsələləri» mövzusunda təsdiqlənmişdir.
2012-ci ilin 14 mart tarixində Dissertsdiyanın işinin müdafiəsi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün D.02.051 dissertasiya şurasının iclasında keçirilmişdir.
2012-ci ilin 05 noyabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 27.XII.2013-cü il tarixli, 22/5 saylı əmrinə əsasən «Menecment» kafedrasına elmlər doktoru proqramı üzrə doktoranturaya (əyani şöbə) qəbul olunmuşdur. Dissertasiya işi «Faizsiz maliyyə bazarları və onların idarə edilməsi problemləri» mövzusunda təsdiqlənmişdir.
100-dən artıq dərs vəsaiti, tədris proqramı, elmi-praktiki məqalə və tezisin müəllifidir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 07.II.2006-cı il tarixli, 12/3 saylı əmrinə əsasən «Menecment» kafedrasına böyük laborant, 16.IV.2013-cü il tarixli, 40/3 saylı əmrinə əsasən müəllim və 14.IV.2022-ci il tarixli, 258/3/2022 saylı əmrinə əsasən baş müəllim vəzifəsinə təyin olunmuşdur. Hal-hazırda bu kafedrada baş müəllim vəzifəsində çalışmaqdadır.

д.ф.э., ст.преп. Рустамов Парвиз Гаджи оглы
В 1997-2001 годах учился на ступени бакалавра по специальности «Менеджмент» (по отраслям) факультета «Информатика и управление» Азербайджанского государственного экономического университета, в 2001-2003 годах учился в магистратуре по специальности «Управление производственными системами» (менеджмент по отраслям), который окончил с отличием.
20 октября 2003 года был прикреплен к кафедре «Менеджмент и предпринимательская деятельность» по специальности 08.00.05 — «Экономика и управление народным хозяйством» (макроэкономика) Азербайджанского государственного экономического университета. Диссертационная работа была утверждена по теме «Вопросы инновационного подхода в системе управления нефтегазовой промышленности Азербайджана».
14 марта 2012 года на заседании Диссертационного совета D.02.051 Азербайджанского государственного экономического университета состоялась защита диссертационной работы для получения ученой степени доктора философии по экономике.
5 ноября 2012 года по решению Высшей Аттестационной Комиссии при Президенте Азербайджанской Республики была присуждена ученая степень доктора философии по экономике.
На основе приказа Азербайджанского государственного экономического университета от 27.XII.2013 года № 22/5 поступил в докторантуру (очное отделение) по программе доктора наук на кафедре «Менеджмент». Диссертация была утверждена на тему «Беспроцентные финансовые рынки и проблемы управления ими».
Автор свыше 100 учебного пособия, учебной программы, научно-практических статей и тезисов.
На основе приказа Азербайджанского государственного экономического университета от 07.II.2006 года  № 12/3 был назначен старшим лаборантом кафедры «Менеджмент», на основе приказа от 16.IV.2013 года № 40/3 преподавателем и на основе приказа от 14.IV.2022 года № 258/3/2022 старшим преподавателем.