Veliyev Anari.f.d., dos  Vəliyev Anar Cümşüd oğlu
1995- ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutuna daxil olmuş,1999-cu ildə “Biznes üzrə menecment” ixtisası üzrə bakalavr, 2003- cü ildə isə “İstehsal sistemlərinin idaəedilməsi” ixtisası üzrə magistr təhsil pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1999-2000-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri sıralarında hərbi xidmətdə olmuşdur.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti nəzdində İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tədqiqat İnstitutunda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru elmi dərəcələri üzrə dissertasiyaların müdafiəsini keçirən D.02.052 Dissertasiya Şurasında 24 yanvar 2014-cü ildə “Korporativ idarəetmə və işgüzar təşkilatların rəqabətqabiliyyətliliyinin yüksəldilməsi problemləri” mövzusunda müdafiə edərək, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən 14.10.2014-cü il tarixli (protokol №25-K) qərarı ilə iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
2011-ci ildən “Menecment” kafedrasında saathesabı müəllim, 2015-2017-ci  illərdə tam ştat olaraq , 2017-ci ildən 0,5 ştat vahidində baş müəllim və 2019- cü ildən 0,5 ştat dosent kimi calışır.
2017-2019-cu illərdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası, Sosial-iqtisadi və texnika elmləri şöbəsinə baş mütəxəssis vəzifəsində calışmışdır.
2019-2021-ci illərdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi,Özünüməşğulluğun və işədüzəltmə tədbirlərinin təşkilinə kömək şöbəsində sektor müdiri və Beynləxalq əlaqələr və layihlərlə iş departamentində Layihlələrlə iş şöbəsində calışmışdır.
2018-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Menecment kafedrasının elmlər doktoru proqramı üzrə qiyabi doktorantı olaraq “Qloballaşma şəraitində korporativ idarəetmə mexanizmlərinin təkmilləşdirilməsi problemləri” mövzusu üzərində araşdırmalarını davam etdirir.
2021-ci ildən Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Naizirliyinin Dövlət Radiotezliklərlər İdarəsinin, Daxili nəzarət və audit şöbəsinin, Keyfiyyətə nəzarət üzrə mütəxəssisi vəzifəsində calışır.

д.ф.э., доц. Велиев Анар Джумшуд оглы
В 1995 году поступил в Азербайджанский государственный экономический университет, в 1999 году окончил с отличием ступень бакалавра по специальности «Менеджмент  по бизнесу», в 2003 году ступень магистратуры по специальности «Управление производственными системами».
В 1999-2000 годах был на военной службе в рядах Вооруженных сил Азербайджанской Республики.
24 января 2014 года на Диссертационном совете D.02.052, проводящем защиту диссертаций по присуждению ученой степени доктора наук и доктора философии в Научно-исследовательском институте экономических изысканий при Азербайджанском государственном экономическом университете защитил диссертацию тему «Корпоративное управление и проблемы повышения конкурентоспособности деловых организаций».  По решению Высшей Аттестационной комиссией  при Президенте Азербайджанской Республики от 14.10.2014 (протокол № 25) была присуждена ученая степень доктора философии по экономике.
С 2011 года работал преподавателем на 0,5 штатной единице на кафедре «Менеджмент», в 2015-2017 годах на полном штате, с 2017 года старшим преподавателем на 0,5 штатной единице,  с 2019 года доцентом на 0,5 штатной единице.
В 2017-2019 годах работал на должности главного специалиста отдела Социально-экономических и технических наук Высшей Аттестационной Комиссии при Президенте Азербайджанской Республики.
В 2019-2021 годах работал начальником сектора отдела содействия организации самозанятости и устройства на работу Государственного агентства занятости в ведомстве Министерства труда и социальной защиты населения, а также в отделе работы с проектами Департамента международных отношений и работ с проектами.
С 2018 года, являясь докторантом заочной формы обучения по программе доктора наук кафедры «Менеджмент» Азербайджанского государственного экономического университета, продолжает исследования над темой «Проблемы совершенствования механизмов корпоративного управления в условиях глобализации».
С 2021 года работает в Государственном управлении радиочастот Министерства цифрового развития и транспорта, Отделе внутреннего контроля и аудита, специалистом по контролю за качеством.