1977-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1999-cu ildə Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunu bitirərək “Çörək, makaron, unlu qənnadı məmulatı və qida konsentratlarının texnologiyası” ixtisası üzrə bakalavr dərəcəsi, 2001-ci ildə isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Magistratura pilləsini bitirərək həmin ixtisas üzrə magistr elmi dərəcəsi almışdır.
2015-ci ildə 5312.01- “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə “Aqrobiznesin maliyyə-kredit infrastrukturunun inkişaf problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru dərəcəsi almışdır.
1997-ci ildən Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunda əmək fəaliyyətinə başlamış, 2005-ci ildən “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında böyük laborant vəzifəsində çalışmış, “Biznesin əsasları”, “Biznesin idarə edilməsi” fənlərindən saathesabı qaydada mühazirə və məşğələ dərsləri aparmışdır.
Hal-hazırda “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında müəllim kimi fəaliyyətini davam etdirir.
20-yə yaxın elmi əsərin müəllifidir. Bir sıra beynəlxalq və respublika əhəmiyyətli konfrans, treninq və təlimlərdə iştirak etmişdir.

В 1999 году окончила ступень бакалавра по специальности «Технология хлеба, макаронных, мучных кондитерских изделий и пищевых концентратов» Бакинского товароведно-коммерческого института, в 2001 году окончила магистратуру по той же специальности Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2015 году защитила диссертацию по специальности 5312.01- «Экономика отрасли» на тему «Проблемы развития финансово-кредитной структуры агробизнеса» и получила ученую степень доктора философии по экономике.
В 1997 году приступила к трудовой деятельности в Бакинском товароведно-коммерческом институте. С 2005 года продолжила свою деятельность на кафедре «Управление бизнесом» в качестве лаборанта. Вела лекции и семинары почасовой оплате по дисциплинам «Основы бизнеса», «Управление бизнесом».
В настоящее время работает на должности преподавателя кафедры «Управление бизнесом».
Является автором около 20 научных трудов. Принимала участие в ряде международных и республиканских конференций, тренингов.