1977-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1999-cu ildə Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunu bitirərək “Çörək, makaron, unlu qənnadı məmulatı və qida konsentratlarının texnologiyası” ixtisası üzrə bakalavr dərəcəsi, 2001-ci ildə isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Magistratura pilləsini bitirərək həmin ixtisas üzrə magistr elmi dərəcəsi almışdır.
2015-ci ildə 5312.01- “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə “Aqrobiznesin maliyyə-kredit infrastrukturunun inkişaf problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru dərəcəsi almışdır.
1997-ci ildən Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunda əmək fəaliyyətinə başlamış, 2005-ci ildən “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında böyük laborant vəzifəsində çalışmış, “Biznesin əsasları”, “Biznesin idarə edilməsi” fənlərindən saathesabı qaydada mühazirə və məşğələ dərsləri aparmışdır.
Hal-hazırda “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında müəllim kimi fəaliyyətini davam etdirir.
20-yə yaxın elmi əsərin müəllifidir. Bir sıra beynəlxalq və respublika əhəmiyyətli konfrans, treninq və təlimlərdə iştirak etmişdir.

She was born in 1977 in Baku.
After graduating from the Baku Commodity-Commercial Institute in 1999, she received a bachelor’s degree in “Technology of bread, pasta, bakery products and food concentrate”, and in 2001 received a master’s degree in the same speciality from  Azerbaijan State University of Economics.
In 2015, she defended her thesis on “Problems of development of financial and credit infrastructure of agribusiness” speciality 5312.01 – “Field Economics” and received the degree of PhD in Economics.
She started her career at the Baku Commodity-Commercial Institute in 1997, has been working as a laboratory assistant at the Business Management Department since 2005, She gave hourly lectures and seminars on “Fundamentals of Business” and “Business Administration”.
She currently works as a lecturer at the department of Business Administration.
She is the author of about 20 scientific works. She has participated in a number of international and national conferences, pieces of training and exercises.