Samira rustamovai.ü.f.d., müəllim. Rüstəmova Samirə Rasim qızı
2004-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini bitirərək “Müəssisənin iqtisadiyyatı”ixtisası üzrə bakalavr dərəcəsi, 2007-ci ildə isə həmin ixtisas üzrə Magistratura pilləsini bitirərək magistr elmi dərəcəsi almışdır.
2013- cü ildə dissertanturaya daxil olmuş, 2018-ci ildə UNEC-in Dissertasiya Şurasında 5312.01- “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə “Azərbaycanda turizm biznesin inkişaf problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müvəffəqiyyətlə müdafiə edərək iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru dərəcəsi almışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “İqtisadiyyat” kafedrasında laborant kimi əmək fəaliyyətinə başlamış, 2005-ci ildən “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında laborant, böyük laborant vəzifələrində çalışmışdır.

д.ф.э., преподаватель Рустамова Самира Расим гызы
В 2004- году окончила ступень бакалавра по специальности «Экономика предприятия», в 2007 году ступень магистратуры  по той же специальности Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2013 году поступила в диссертантуру, в 2018 году на Диссертационном совете UNEC успешно защитила диссертацию по специальности 5312.01- «Отраслевая экономика» на тему «Проблемы развития туристического бизнеса  в Азербайджане» и получила ученую степень доктора философии по экономике.
В 2001 году приступила к трудовой деятельности в качестве лаборанта кафедры «Экономика», с 2005 года в качестве  старшего  лаборанта кафедры «Управление бизнесом» Азербайджанского государственного экономического университета.