I UNEC Science Slam qalibi: “UNEC tələbəsi adını daşıdığım üçün fəxr edirəm”
UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbində I UNEC Science Slam-ın qalibi Aysel Abbasova ilə görüş keçirilib.
Elmi və yaradıcı fəaliyyəti ilə fərqlənən tələbələrin iştirak etdiyi görüşdə A.Abbasova Science Slam müsabiqəsi ilə bağlı təəssüratlarını bölüşüb: “Sciense Slam kimi dünyada böyük nüfuz və populyarlıq qazanan elm müsabiqəsinin UNEC-də təşkil olunacağını eşidəndə çox sevindim. Amma qalib olacağım ağlıma da gəlməzdi. Çünki rəqabət çox böyük idi. İstər müsabiqənin fakültə daxili mərhələsində, istərsə də finalda UNEC-in ən bacarıqlı tələbələri öz elmi araşdırmaları ilə mübarizəyə qatılmışdılar.
I yer mənim üçün gözlənilməz oldu. Ölkədə ilk dəfə keçirilən belə nüfuzlu bir konfransda Rus İqtisadiyyat Məktəbinin adını birinci etdiyim üçün çox xoşbəxtəm. Finalda mənə dəstək olan fakültəmizin bütün professor-müəllim heyətinə və tələbələrinə təşəkkür edirəm”.
A.Abbasova UNEC tələbəsi olmağın üstünlüklərindən də danışıb: “I UNEC Science Slam” müsabiqəsi bir daha sübut etdi ki, İqtisad Universiteti bizə uğura doğru irəliləməmizdə daima bir-birindən uğurlu imkanlar yaradır. Mən hər yerdə qürurla deyirəm ki, UNEC tələbəyə inanılmaz fürsətlər tanıyan universitetdir. UNEC tələbəsi adını daşıdığım üçün fəxr edirəm!”
Science Slam qalibi təqdimatını hazırlamaqda ona istiqamət verən müəllimlərinə də təşəkkür edib və II UNEC Science Slam elm müsabiqəsində iştirak etməyi planlayan tələbələrə öz tövsiyələrini verib.

Победительница конкурса I UNEC Science Slam: «Я очень горжусь, что являюсь студенткой UNEC»
В Русской экономической школе UNEC состоялась встреча с победительницей конкурса I UNEC Science Slam, Айсель Аббасовой.
На встрече со студентами, отличающимися научной и творческой деятельностью, А.Аббасова поделилась впечатлениями о конкурсе: «Услышав об организации в UNEC научного конкурса Sciense Slam, который завоевал в мире большой авторитет и популярность, я очень обрадовалась. Однако я и представить не могла, что стану победительницей. Потому что конкурс был очень большим. Как внутри факультета, так и в финале конкурса приняли участие самые талантливые студенты UNEC.
I место стало для меня неожиданным. Я очень счастлива, что приняла участие в конкурсе, состоявшемся в стране и вывела Русскую экономическую школу на первое место. Выражаю глубокую благодарность всему профессорско-преподавательскому составу и студентам за оказанную мне поддержку в финале.
А.Аббасова также рассказала о преимуществах студента UNEC: «Конкурс I UNEC Science Slam» еще раз подчеркнул, что Экономический университет создает для нас все возможности для достижения успеха. Я всюду с гордостью говорю, UNEC университет, который создает студентам невероятные возможности. Я горжусь тем, что являюсь студенткой UNEC!»
Победительница конкурса Science Slam поблагодарила преподавателей, оказавших помощь в выборе направления презентации, и дала советы студентам, которые планируют принять участие в конкурсе II UNEC Science Slam.