II ixtisas qrupu üzrə 600+ bal toplayanlar “UNEC-i tanı” layihəsində
İxtisas seçimi ərəfəsində abituriyentlərə dəstək olmaq məqsədilə start verilən “UNEC-i tanı” layihəsi uğurla davam edir.
Layihə çərçivəsində 300-ə yaxın abituriyentə UNEC-dəki fakültələr, ixtisaslar, keçid balları barədə ətraflı məlumat verilir. Eyni zamanda onlara ixtisas seçimi, seçmək istədikləri ixtisasın üstünlükləri və gələcək karyera imkanları istiqamətində dəstək göstərilir. Azərbaycanın regionunda yaşayan və UNEC-ə gəlmək imkanı olmayan abituriyentlərin müraciətləri isə UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsində cavablandırılır.
Layihədə ölkənin aparıcı məktəbləri ilə yanaşı, region məktəblərinin məzunları da iştirak edirlər. Onların arasında II ixtisas qrupu üzrə 600-dən yüksək bal toplayan abituriyentlər üstünlük təşkil edib. Avropanın aparıcı universitetlərinin diplomuna UNEC-də sahib olmaq imkanı abituriyentlərin xüsusi marağına səbəb olub. Onlar 4 il ərzində Fransanın Montpellier Universiteti və Fransanın Paris şəhərində yerləşən Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan ICD Beynəlxalq Biznes Məktəbinin diplomunu qazanmaq imkanını böyük şans kimi dəyərləndiriblər.
Abituriyentlərin diqqətinə çatdırılıb ki, 600 və daha yüksək bal toplayanlar, eləcə də beynəlxalq olimpiada qalibləri arasında UNEC-i seçənlər bir semestr boyu hər ay 100 AZN məbləğində təqaüd qazanmaq şansı əldə edəcəklər.
Qeyd edək ki, UNEC-ə I, II, IV və V ixtisas qrupları üzrə tələbə qəbulu həyata keçirilir.
Layihədə iştirak etmək istəyənlər 18-46 “Qaynar xətti”nə və ya 492-60-43 telefon nömrələrinə zəng etməklə qoşula, həmçinin UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsinə yaza bilərlər. Layihə ixtisas seçimi bitənədək davam edəcək.

С целью поддержки абитуриентов накануне выбора специальности успешно продолжает свою работу проект «Узнай UNEC».
В рамках проекта около 300 абитуриентам дается подробная информация о факультетах, UNEC и проходных баллах. В то же время им оказывается поддержка в выборе специальности, преимуществах специальности, которую желают выбрать, а также возможностях будущей карьеры. Обращения живущих в регионах Азербайджана и не имеющих возможности приехать в UNEC будут рассматриваться на официальной странице Facebook UNEC.
В проекте наряду ведущих школ страны принимают участие выпускники региональных школ. Среди них преимущественно абитуриенты, набравшие свыше 600 баллов по II группе специальностей. Особый интерес у абитуриентов вызвала возможность получения в UNEC диплома ведущих университетов Европы. Они оценили как большой шанс возможность получения диплома университета Монпелье Франции и Международной школы бизнеса ICD, которая является совместным образовательным учреждением Франции и США, находящимся в городе Париже Франция.
Доводим до сведения абитуриентов, что набравшие 600 и выше баллов, а также победители международной олимпиады, выбравшие UNEC, получат возможность получения в течение одного семестра стипендии в размере 100 AZN.
Следует отметить, что в UNEC осуществляется прием студентов по I, II, IV и V группам специальностей.
Желающие принять участие в проекте могут позвонить на «Горячую линию» 18-46 или по телефону 492-60-43, а также написать на официальную страницу Facebook UNEC. Проект будет продолжаться до завершения выбора специальности.