“II UNEC Science Slam” müsabiqəsinə hazırlıqlar davam edir
slam557UNEC tələbələrinin fərqli elmi-tədqiqat mühiti olan “II UNEC Science Slam” müsabiqəsinə hazırlıqlar davam edir.
UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) “II UNEC Science Slam” müsabiqəsinə qatılmaq istəyən tələbələr üçün xüsusi təlimlər keçirir. Təlimlərdə “I UNEC Science Slam” müsabiqəsinin qalibləri Aysel Abbasbəyli və Nərmin Heydərova müsabiqəyə qatılmaq istəyən tələbələrlə öz təcrübələrini paylaşaraq, tədqiqatlarda əsasən diqqət yetirməli məqamlar barədə məlumat verirlər. Fakültələr üzrə ayrı-ayrılıqda keçirilən təlimlərdə tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılır, onların müraciət edəcəkləri mövzuların aktuallığı müzakirə edilir. Tələbələrə ölkədə ilk dəfə UNEC-də təşkil olunan, elmi fəaliyyətin populyarlaşmasına yönələn dünyaca məşhur “Science Slam” müsabiqəsinin şərtləri barədə ətraflı bilgi verilir.
Eyni zamanda TEC mövzuların təşkilləşdirilməsi məqsədilə bütün fakültələrdə ekspert komissiyası təşkil edib. Komissiya üzvləri müsabiqəyə qatılmaq istəyən tələbələrin sualalrını cavablandırır, mövzu seçimində məsləhət verirlər.
Qeyd edək ki, “II UNEC Science Slam” müsabiqəsinin ilk mərhələsi fakültələrdə keçiriləcək. Fakültə qalibləri mayın 4-də final mərhələsində yarışacaqlar.

The preparations for the “II UNEC Science Slam” competition is continuing
The preparations of the  UNEC students for the distinctive scientific-research environment, the “II-nd UNEC Science Slam”contest are continuing.
The UNEC Student Scientific Society conducts the special  trainings for the students wishing to participate in the “II-nd UNEC Science Slam” contest. In the trainings the winners of the “I-st UNEC Science Slam” contest Aysel Abasbeyli and Narmin Heydarova sharing their experiences with the students wishing to participate in the contest, gave the information about the most important issues in the reserches. In the individual tranings held in the faculties, the questions that the students interested in are answered and the relevance of the topics they are going to appeal are discussed. The students are informed about the conditions of the world-famous “Science Slam” contest , which is organized for the first time in the counrty at UNEC, aimed at popularizing the scientific activity.
At the same time, for arranging the issues the Student Scientific Society has organized the expert commission in all the faculties. The members of the Commission answer the questions of the students wishing to participate in the competiton, give the recommedations in selction of the topics.
It should be noted that, the first stage of the “II-nd UNEC Science Slam” contest will be held in the faculties. The winners of the faculties will compete in the final stage on May 4.