İnklüziv ali təhsildə beynəlxalq trendlər
UNEC-də “İnklüziv ali təhsil: beynəlxalq trendlər və UNEC təcrübəsi” mövzusunda keçirilən beynəlxalq konfrans çərçivəsində təlimlər davam edir.
İnklüziv ali təhsilin bütün istiqamətləri üzrə təşkil olunan təlimlər xarici və yerli mütəxəssislər tərəfindən aparılır. UAE Zayed Sosial Müdafiə Milli təşkilatının tədris sektorunun baş təlimçiləri Şaron Keqan və Tina Merk inklüziv təhsil və əlilliyi olan tələbələrin məşğulluğu ilə bağlı təlim keçib. Digər təlimlər isə əlilliyi olan şəxslərə cəmiyyətin münasibəti, inklüziv kitabxana, müəllim və tələbələrin kitabxanadan səmərəli istifadə qaydaları mövzularında olub.
UNEC-in akademik heyətinin iştirak etdiyi təlimlərdə inklüziv ali təhsildə beynəlxalq trendlər və çağırışlar müzakirə olunub.

Международные тренды в высшем инклюзивном образовании
В рамках международной конференции, состоявшейся в UNEC на тему «Высшее инклюзивное образование: международные тренды и UNEC», продолжаются тренинги.
Тренинги по всем направлениям высшего инклюзивного образования организованы зарубежными и местными специалистами. Старшие инструкторы учебного сектора Национальной организации UAE Zayed Шарон Кеган и Тина  Мерк  в связи с инклюзивным образованием и занятостью студентов с инвалидностью провели тренинг. Другие семинары были посвящены вопросам отношения общества к лицам с инвалидностью, инклюзивного образования, правилам эффективного пользования библиотекой  преподавателями и студентами.
На тренингах с участием академического состава UNEC обсуждались международные тренды и призывы в высшем инклюзивном образовании.