17 YANVAR 2024 | VIEWS:
2024-cü ilin Prezident İlham Əliyev tərəfindən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsini nəzərə alaraq, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində bu il “Yaşıl UNEC” ili olacaq.
“Yaşıl UNEC” ili çərçivəsində həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan Tədbirlər Planının müzakirəsi məqsədilə UNEC rektoru professor Ədalət Muradov müvafiq strukturların, eləcə də tələbə təşkilatlarının rəhbərləri ilə görüşüb. Müzakirələr aparıldıqdan və yeni təkliflər səsləndirildikdən sonra 6 məqsəd üzrə 30-a yaxın müxtəlif tədbir və layihəni əhatə edən Tədbirlər Planı təsdiqlənib. Həmçinin “Yaşıl UNEC loqosu” da “Yaşıl UNEC İli”nin rəmzi kimi qəbul edilib.

«Year of Green UNEC» is declared at UNEC
Taking into account the declaration of 2024 by President Ilham Aliyev as “Year of Solidarity for a Green World”, this year will be the year of “Green UNEC” at the Azerbaijan State University of Economics.
The Rector of UNEC Professor Adalat Muradov met with the leaders of relevant structures and student organizations to discuss the Action Plan to be implemented within the framework of the “Green UNEC” year. After discussions and new proposals were made, the Action Plan was approved, including 6 goals and about 30 different measures and projects. “Green UNEC logo” was accepted as a symbol of “Green UNEC Year”, too.