“İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyi qeydiyyatdan keçib
logo_genc7153Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyi Ədliyyə Nazirliyində qeydiyyatdan keçib. Birliyin yaradılmasında məqsəd gənclərin iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində elmi tədqiqat bacarıqlarının artırılması və ictimaiyyət arasında təbliğidir.
Birliyə üzv olan gənclər iqtisadiyyatın müxtəlif sahələri üzrə araşdırmalar aparacaq, yerli və xarici şirkətlərin təcrübə proqramlarından yararlanacaqlar. Həmçinin ölkədə və xarici dövlətlərdə fəaliyyət göstərən müxtəlif qeyri-hökumət təşkilatları, regional və beynəlxalq qurumlarla birgə layihələr həyata keçirə biləcəklər. Gənclərin iqtisadi biliklərinin artırılması məqsədi ilə elmi konfranslar, dəyirmi masalar, seminarlar keçiriləcək.
İctimai Birliyin yeni yaradılan itefy-ib.org rəsmi saytının köməyi quruma elektron qaydada üzv olmaq, layihələrin qəbulu, məqalələrin yazılması qaydalarını iştirakçılara izah etmək mümkün olacaq.

The Public Association “Support to Economist Students’ Scientific Activity” has been registered
The Public Association “Support to Economist Students’ Scientific Activity” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been registered by the Ministry of Justice. The aim in establishing the association is to increase the young people’s scientific research skills on different field of Economics and to promote it among the public.
Young people who are members to the association will conduct investigations in different areas of Economics and benefit from the experience of the local and overseas companies. In addition, they will have a chance of implementing projects jointly with non-government organizations, regional and international bodies performing in the country and abroad. They will hold scientific conferences, round-table discussions and seminars aiming to increase the youths’ economic knowledge.
With the help of the Public Association’s newly created official webpage itefy-ib.org it will be possible to get registered for the association, to submit projects and explain the rules how to write articles.