“İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyi qeydiyyatdan keçib
logo_genc7153Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyi Ədliyyə Nazirliyində qeydiyyatdan keçib. Birliyin yaradılmasında məqsəd gənclərin iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində elmi tədqiqat bacarıqlarının artırılması və ictimaiyyət arasında təbliğidir.
Birliyə üzv olan gənclər iqtisadiyyatın müxtəlif sahələri üzrə araşdırmalar aparacaq, yerli və xarici şirkətlərin təcrübə proqramlarından yararlanacaqlar. Həmçinin ölkədə və xarici dövlətlərdə fəaliyyət göstərən müxtəlif qeyri-hökumət təşkilatları, regional və beynəlxalq qurumlarla birgə layihələr həyata keçirə biləcəklər. Gənclərin iqtisadi biliklərinin artırılması məqsədi ilə elmi konfranslar, dəyirmi masalar, seminarlar keçiriləcək.
İctimai Birliyin yeni yaradılan itefy-ib.org rəsmi saytının köməyi quruma elektron qaydada üzv olmaq, layihələrin qəbulu, məqalələrin yazılması qaydalarını iştirakçılara izah etmək mümkün olacaq.

Общественное объединение “Поддержка научной деятельности студентов-экономистов” прошло регистрацию
В Азербайджанском государственном экономическом университете  (UNEC) Общественное объединение «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов» прошло регистрацию. Целью создания объединения является повышение научно-исследовательских способностей молодежи в различных сферах экономики и пропаганда среди общественности.
Молодежь, являясь членом объединения, будет проводить исследования в различных сферах экономики, использовать программу стажировки местных и иностранных компаний. Также будут осуществлять проекты совместно с негосударственными структурами, функционирующими в стране и  за рубежом, региональными и международными структурами. С целью повышения экономических знаний молодежи будут проводиться научные конференции, круглый стол, семинары.
Посредством вновь созданного Общественным объединением официального сайта itefy-ib.org будет возможно объяснить участникам порядок членства в структуру в электронной форме, приема проектов, написания статей.