İqtisadçı Vətənpərvərlər Mərkəzində bilik yarışı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadçı Vətənpərvərlər Mərkəzində Dövlət Bayrağı Günü münasibəti ilə “Bir kərə yüksələn bayraq, bir daha enməz” adlı bilik yarışı keçirilib.
Mərkəzin sədri Abdulbaqi Həmidov Azərbaycanın dövlətçilik tarixindən, üçrəngli bayrağın yaranmasından və bu günün mahiyyətindən bəhs edərək, yarış iştirakçılarına uğurlar arzulayıb.
Komandalar Azərbaycan tarixi, iqtisadiyyatı və vətənpərvərliklə bağlı müzakirəli sualları bir dəqiqə ərzində cavablandıraraq, öz variantlarını təqdim ediblər. Üç mərhələdən ibarət yarışda finala dörd komanda vəsiqə qazanıb.
Final mərhələsində isə Maliyyə və mühasibat fakültəsini təmsil edən “Babil qülləsi” komandası qalib gələrək, bilik yarışının kubokunu qazanıblar. Maliyyə və mühasibat fakültəsinin “Nanobrains” komandası II, İqtisadiyyat fakültəsinin “Hall of fame” komandası isə III yerə layiq görülüb. Qaliblər sertifikatla təltif ediliblər.

Интеллектуальное соревнование в Центре патриотов-экономистов
В Центре патриотов-экономистов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) по случаю Дня государственного флага состоялось интеллектуальное соревнование «Однажды поднятое знамя никогда не падет».
Председатель центра Абдулбаги Гамидов рассказав участникам об истории государственности Азербайджана, возникновении трехцветного флага и о сущности этого дня, пожелал им успехов.
Команды в течение одной минуты, обсудив вопросы  истории, экономики и патриотизма Азербайджана, представляли свои варианты. На соревновании, состоящей из трех этапов, в финал вышли четыре команды.
На финальном этапе команда “Babil qülləsi”, представляющая факультет Финансов и бухгалтерии, завоевала кубок интеллектуального соревнования.  Команда факультета Финансов и бухгалтерии “Nanobrains” удостоена II,а команда факультета Экономики “Hall of fame” III места. Победителям были вручены сертификаты.