İqtisadçı Vətənpərvərlər Mərkəzində bilik yarışı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadçı Vətənpərvərlər Mərkəzində Dövlət Bayrağı Günü münasibəti ilə “Bir kərə yüksələn bayraq, bir daha enməz” adlı bilik yarışı keçirilib.
Mərkəzin sədri Abdulbaqi Həmidov Azərbaycanın dövlətçilik tarixindən, üçrəngli bayrağın yaranmasından və bu günün mahiyyətindən bəhs edərək, yarış iştirakçılarına uğurlar arzulayıb.
Komandalar Azərbaycan tarixi, iqtisadiyyatı və vətənpərvərliklə bağlı müzakirəli sualları bir dəqiqə ərzində cavablandıraraq, öz variantlarını təqdim ediblər. Üç mərhələdən ibarət yarışda finala dörd komanda vəsiqə qazanıb.
Final mərhələsində isə Maliyyə və mühasibat fakültəsini təmsil edən “Babil qülləsi” komandası qalib gələrək, bilik yarışının kubokunu qazanıblar. Maliyyə və mühasibat fakültəsinin “Nanobrains” komandası II, İqtisadiyyat fakültəsinin “Hall of fame” komandası isə III yerə layiq görülüb. Qaliblər sertifikatla təltif ediliblər.

Knowledge Competition in the Center of Economist Patriots
A knowledge contest on “The flag once raised will never fall” was held on the occasion of the National Flag Day at the Center of Economist Patriots of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Speaking about Azerbaijan’s statehood history, the creation of tricolor flag and the essence of the day, the Chairman of the Center Abdulbagi Hamindov wished the participants success.
The teams answered questions on the history, economy of Azerbaijan and questions on patriotism within a minute and submitted their variants. 4 teams reached the final within the competition of three stages.
The team “Tower of Babel” representing the Faculty of “Finance and Accounting” won the final stage and was awarded the Cup of the competition. The “Nanobrains” team of the Faculty Finance and Accounting became II, the team “Hall of Fame” of the Faculty of Economy III of the tournament. Winners were awarded certificates.