İş dünyasının tanınmışları UNEC tələbələri ilə görüşür
Türk dünyasının tanınmış iş adamlarının UNEC tələbələri ilə görüşünə start verilib. Görüşlərdə iş dünyasının tanınmış simaları öz biznes təcrübələrini UNEC tələbələri ilə bölüşəcəklər.
Açılış mərasimində çıxış edən Türkiyənin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Erkan Özoral Türkiyə ilə Azərbaycan arasındakı dostluq, qardaşlıq əlaqələrindən danışıb. Tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi məqsədi ilə son illər UNEC-də həyata keçirilən yenilikləri müsbət qiymətləndirən diplomat tələbələrə karyerasına necə başlamasından, əldə etdiyi uğurlardan danışaraq, onlara tövsiyələrini də verib. Bildirib ki, tələbələrin özlərini iş dünyasına hazırlamaları üçün universitetdə əldə etdiyikləri bilik, təcrübə gələcək karyerada təməl rolunu oynayacaq. Səfir tövsiyyə edib ki, iş adamlarının paylaşdıqları təcrübələri tələbələr bir fürsət kimi dəyərləndirsinlər.
UNEC-in prorektoru, professor Damət Bağırov UNEC-də həyata keçirilən yeniliklərdən danışıb. Bildirib ki, son illər universitet iş adamları ilə sıx əməkdaşlığa xüsusi diqqət yetirir. Onlarla mütəmadi görüşlər keçirilir, tədris proqramları və fənlərinin hazırlanmasında iş adamlarının təklif və tövsiyələri dinlənilir. UNEC-də praktiki fənlərin tədrisinə üstünlük verilir, müasir tələblərə cavab verən fənlər tədris olunur. İş dünyasının sıx əməkdaşlığı universitetin tədrisini daha səmərəli etməklə yanaşı, kadr problemlərinin həllində də müsbət rol oynayır. D. Bağırov iş adamlarını UNEC-lə daha sıx əməkdaşlıq etməyə dəvət edib və 5 gün davam edən müzakirələrin faydalı olacağını bildirib.
ATİB sədri Cemal Yangın iş adamlarının ali məktəblərlə qarşılıqlı əməkdaşlığının vacibliyindən danışıb. Bildirib ki, müasir tələblərə cavab verən kadr hazırlığı  universitet – iş dünyası əməkdaşlığını zəruri edir. Bu baxımdan ali təhsil müəssisələri və iş dünyası münasibətlərinin inkişaf etməsində belə görüşlər böyük əhəmiyyət kəsb edir.
5 gün davam edəcək görüşlər Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsi, Biznes və Menecment Fakültəsi və Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilir.

Well-known People of the Business Community meet with UNEC Students
The Turkish World’s well-known business people’s meetings with UNEC students have started. The well-known figures of the business world will share their business experiences with UNEC students.
Making a speech within the opening, an Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Turkey to Azerbaijan Erkan Ozoral has spoken about the friendly and fraternal ties between Turkey and Azerbaijan. Positively appreciating the recent innovations held at UNEC to improve the quality of education, the diplomat talked his own story about the start of the career; achievements gained and provided them with recommendations. He said He said the knowledge and experience obtained in the university will be the foundation of their readiness to business world. The Ambassador recommended to benefit from the experiences shared by the business people as a good opportunity.
UNEC’s Vice-rector, Professor Damat Baghirov spoke about the novelties realized at UNEC. He noted that the University attaches special attention to cooperate with business people lately. Regular meetings are held with them; the businessmen’s proposals and recommendations are heard in the development of curriculum. The training of practical disciplines is preferred at UNEC and the subjects that meet modern requirements are taught. In addition to making the teaching process at the University more efficient, the cooperation with business community plays positive role in solving cadres’ problem. D. Baghirov invited business people to be in close relation with UNEC and promised the five- day discussions to be fruitful.
ATBPA Chairman Jemal Yangin spoke about the importance of mutual relations between the businessmen and higher education institutions. He said the personnel training that meet modern requirements makes university- business people cooperation necessary. To this end, the kind of meetings are of great importance in the development of relations between the higher education institutions and business community.
The five- day meetings are organized by the Faculties of Turkish World of Business Administration, Business and Management and the Career Center.