İş dünyasının tanınmışları UNEC tələbələri ilə görüşür
Türk dünyasının tanınmış iş adamlarının UNEC tələbələri ilə görüşünə start verilib. Görüşlərdə iş dünyasının tanınmış simaları öz biznes təcrübələrini UNEC tələbələri ilə bölüşəcəklər.
Açılış mərasimində çıxış edən Türkiyənin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Erkan Özoral Türkiyə ilə Azərbaycan arasındakı dostluq, qardaşlıq əlaqələrindən danışıb. Tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi məqsədi ilə son illər UNEC-də həyata keçirilən yenilikləri müsbət qiymətləndirən diplomat tələbələrə karyerasına necə başlamasından, əldə etdiyi uğurlardan danışaraq, onlara tövsiyələrini də verib. Bildirib ki, tələbələrin özlərini iş dünyasına hazırlamaları üçün universitetdə əldə etdiyikləri bilik, təcrübə gələcək karyerada təməl rolunu oynayacaq. Səfir tövsiyyə edib ki, iş adamlarının paylaşdıqları təcrübələri tələbələr bir fürsət kimi dəyərləndirsinlər.
UNEC-in prorektoru, professor Damət Bağırov UNEC-də həyata keçirilən yeniliklərdən danışıb. Bildirib ki, son illər universitet iş adamları ilə sıx əməkdaşlığa xüsusi diqqət yetirir. Onlarla mütəmadi görüşlər keçirilir, tədris proqramları və fənlərinin hazırlanmasında iş adamlarının təklif və tövsiyələri dinlənilir. UNEC-də praktiki fənlərin tədrisinə üstünlük verilir, müasir tələblərə cavab verən fənlər tədris olunur. İş dünyasının sıx əməkdaşlığı universitetin tədrisini daha səmərəli etməklə yanaşı, kadr problemlərinin həllində də müsbət rol oynayır. D. Bağırov iş adamlarını UNEC-lə daha sıx əməkdaşlıq etməyə dəvət edib və 5 gün davam edən müzakirələrin faydalı olacağını bildirib.
ATİB sədri Cemal Yangın iş adamlarının ali məktəblərlə qarşılıqlı əməkdaşlığının vacibliyindən danışıb. Bildirib ki, müasir tələblərə cavab verən kadr hazırlığı  universitet – iş dünyası əməkdaşlığını zəruri edir. Bu baxımdan ali təhsil müəssisələri və iş dünyası münasibətlərinin inkişaf etməsində belə görüşlər böyük əhəmiyyət kəsb edir.
5 gün davam edəcək görüşlər Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsi, Biznes və Menecment Fakültəsi və Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilir.

Знаменитые личности делового мира на встрече со студентами UNEC
Дается старт встречам известных деловых людей тюркского мира со студентами UNEC. При встрече известные лица делового мира поделятся своим опытом со студентами UNEC.
Выступивший на церемонии открытия чрезвычайный и полномочный посол Турции в Азербайджане Эркан Озорал рассказал о дружеских, братских отношениях между Турцией и Азербайджаном. Дипломат, высоко оценив новшества, осуществляемые в UNEC в целях повышения качества обучения, дал студентам советы по вопросам создания карьеры, рассказал о своих успехах. Отметил, что полученные студентами знания, опыт сыграют решающую роль в построении будущей карьеры. Посол посоветовал студентам воспользоваться опытом, с которыми поделилятся деловые люди.
Проректор UNEC, профессор Дамат Багиров рассказал о новшествах, осуществляемых в UNEC. Отметил, что в последнее время университет уделяет большое внимание тесному сотрудничеству с деловыми людьми, постоянно проводит встречи с ними, при разработке учебных программ и дисциплин выслушиваются их предложения и рекомендации. В UNEC отдается преимущество практическим дисциплинам, обучаются дисциплинам, которые отвечают современным требованиям. Тесное сотрудничество с деловым миром делает учебный процесс более эффективным, играет положительную роль в решении кадровой проблемы. Д.Багиров приглашает деловых людей к более тесному сотрудничеству с UNEC и выражает уверенность, что обсуждения, которые продлятся 5 дней, принесут пользу.
Председатель ATİB Джемал Янгын отметил о важности взаимного сотрудничества деловых людей с высшими школами. Он отметил, что кадровая подготовка, отвечающая современным требованиям, делает необходимым сотрудничество университета с деловым миром. С этой токи зрения, проведение таких встреч имеет важное значение в развитии отношений между высшими учебными заведениями и деловым миром.
Встречи на протяжении 5 дней состоятся при организационной поддержке Турецкого факультета экономики и управления, факультета Бизнеса и менеджмента и Центра карьеры.