Türkiyəli professor: ““UNEC ekspert” jurnalında məqalələrlə çıxış etməklə maraqlıyıq”
Tərəflər təhsil sistemindəki müasir tendensiyaları müzakirə edib, yeni təhsil standartları barədə fikir mübadiləsi aparıblar. İZU-nun prorektoru, professor Arif Ersoy UNEC-in bu universitetə ezam edilən gənc müəllimləri ilə tanışlıqdan məmnunluğunu ifadə edərək, təcrübə mübadiləsinin hər iki ölkənin ali təhsil müəssisəsi üçün faydalı olacağını bildirib. O, UNEC-in gənc müəllimlərinin elmi potensialını yüksək qiymətləndirib.
Telekörpüdə aprel ayında UNEC, Türk Dünyası Araşdırmalar Vəqfi, Sabahattin Zaim Universiteti və Bandırma On Yedi Eylül Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək XIV Beynəlxalq Bilik, İqtisadiyyat və Menecment Konfransından bəhs edilib. Gənc Müəllimlər Şurasının üzvlərinin ictimai elmlər sahəsində dünyanın nüfuzlu ənənəvi elmi platformasında iştirakının əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüşdə həmçinin İZU-nun Paris Sorbon Universiteti ilə reallaşdırdığı “E-pulun hüquqi çərçivəsinə dair Fransa nümunəsi” mövzusunda video konfrans və “UNEC ekspert” jurnalının kriptovalyutaya həsr olunan sonuncu buraxılışı müzakirə edilib. UNEC Gənc Müəllimlər Şurasının sədri Səbuhi Tanrıverdiyev jurnalda 27 ekspertin kriptovalyuta bazarının xüsusiyyətləri, mexanizmi, iqtisadi və hüquqi aspektlərini geniş təhlil etdiyini vurğulayıb. Professor A.Ersoy jurnalın növbəti sayında UNEC ekspertləri ilə birgə məqalələrlə çıxış etməkdə maraqlı olduqlarını bildirib.
Telekörpü UNEC-in Gənc Müəllimlər Şurasının İZU-yə ezam edilən müəllimlərinin təşəbbüsü ilə reallaşıb.

The Turkish professor: “We are interested in presenting articles in the “UNEC expert” magazine”
The parties discussed the current trends in the education system and exchanged views on the new educational standards. The prorector of Istanbul Sabahattin Zaim University, professor Arif Ersoy expressed his satisfaction with the acquaintance of young teachers of UNEC sending on an assignment to this university, and said that the exchange of experience would be beneficial for the higher education institutions of both two countries.  He highly appreciated the scientific potential of the UNEC young teachers.
In the teleconference was spoken about the “XIV International Knowledge, Economics and the Management Conference” that would be held in April organized on the initiative of UNEC, the Turkish World Research Foundation, the Sabahattin Zaim University and Bandırma On Yedi Eylül University”. The importance of participation of the members of the Young Teachers’ Board in the prestigious traditional science platform of the world in the field of social sciences was highlighted.
The videoconference on “French example of the E-money legal framework” realized by the Sabahattin Zaim University and Paris Sorbonne University, and the latest issue of the “UNEC expert” magazine dedicated to the crypto-currency was also discussed in the meeting.  The chairman of the UNEC Young Teachers’ Board, Sabuhi Tanrıverdiyev noted that, in the magazine 27 experts had extensively analyzed the features, mechanisms, economic and legal aspects of crypto- currency market. The professor A.Ersoy said that they were interested in presenting the articles jointly with the UNEC experts in the next issue of the magazine.
The teleconference was held on the initiative of the Young Teachers’ Board of UNEC sent on an assignment to the Istanbul Sabahattin Zaim University.