Kənan Sabir oğlu Bağırov
1996-cı ildə Bakı şəhəri Səbail rayonu 7 saylı məktəbin I sinfinə daxil olub, 2007-ci ildə həmin məktəbi əla qiymətlərlə bitirmişdir. 2007-ci ildə Azərbaycan Kooperasiya Universitetinin “Maliyyə və Mühasibat Uçotu” fakültəsinin “Maliyyə və kredit” ixtisası üzrə bakalavr təhsili, 2011-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Maliyyə nəzarəti və Audit” ixtisaslaşması üzrə magistratura təhsili almışdır. 2019-cu ilin yanvar ayından Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İqtisad İnstitutunda Demoqrafiya ixtisası üzrə Doktorantura pilləsində təhsilini davam etdirir.
2000-ci ildə Azərbaycan Uşaq və Gənclərin Sülh Şəbəkəsi İctimai Birliyinə könüllü olaraq qoşulmuşdur, 2000-ci ildə BMT-nin Ümumdünya uşaq könüllüləri qrupunun və Uşaqlar üçün Ümumdünya hərəkatının üzvü olmuşdur. 2001-2007-cil illərdə “Yod Çatışmazlığı”, “Mina Təhlükəsizliyi”, “İİV/QİÇS” –lə mübarizə, “Siqaretin insan orqanizminə ziyanı”, Uşaq Hüquqlarının Təbliği”, Azərbaycanda Uşaqların vəziyyətinə dair BMT-nin İnsan hüquqları üzrə komitəsinə Alternativ  Hesabatlar”, “Sağlam həyat tərzinin təbliği” və digər bir sıra layihə və proqramlarda könüllü,təlimçi, assistent kimi çalışmışdır.
İyul 2007-iyul 2008-ci il tarixində Ümidli Gələcək Gənclər Təşkilatında PR menecer, avqust 2008-oktyabr 2009-cu il tarixində “Şən İdman Avtobusu” layihəsində Mütəxəssis, 2010-cu ilin may-oktyabr tarixlərində “VMA-ların qiymətlədirilməsi” Proqramında monitorinq üzrə mütəxəssis, oktyabr 2010- iyul 2011-ci il tarixlərində “Yuvenal Ədliyyə” proqramında menecer, İyul-oktrabr 2011-ci il tarixlərində “ Zorakılıq və Cinayət Qurbanı olan Uşaq və Gənclər üçün Psixo-sosial reabilitasiya Mərkəzində direktor və avqust 2009- oktyabr 2011-ci il tarixində Ümidli Gələcək Gənclər Təşkilatının İnzibati işlər və İnsan Resurslarının idarə edilməsi departamentinin Direktoru vəzifələrində çalışmışdır. 2010-2011 il tarixlərində Ümidli Gələcək Gənclər Təşkilatının İdarə heyətinin üzvü, 2007-2016-cu il tarixlərində Azərbaycan Uşaq və Gənclərin Sülh Şəbəsinin Proqram koordinatoru və İdarə heyətinin üzvu olmuşdur.
İyun 2015-ci ildən iyun 2017-ci ilə kimi Azərbaycan Respublikasının Dövlət Miqrasiya Xidməti yanında İctimai Şuranın üzvü, İyun 2017-ci ildən iyun 2021-ci ilə qədər isə DMX yanında şuranın II və III tərkibində İctimai Şuranın katibi, yanvar 2017-ci il tarixindən 2020-ci il tarixinə kimi isə Azərbaycan Respublikası İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili yanında Milli Preventiv Mexanizm Qrupunun üzvü olmuşdur.
2017-ci ildə Azərbaycanda Miqrasiya sahəsində geniş fəliyyətlərimə görə “Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidməti-10 il” Azərbaycan Respublikasının Yubiley medalı ilə təltif olunmuşam, həmçinin 2019-cu ildə xidmət rəisinin xüsusi Fəxri Fərmanı ilə də təltif edilmişdir.
Oktyabr 2013- 2015-ci illərdə BMT-nin İnkişaf  Proqramının “Azərbaycanda İnnovasiya və Məşğulluğun artırılması” layihəsinin koordinatoru, 2015-ci İctimai səhiyyə və islahatlar Mərkəzinin “Uşaqların sağlamlığının qorunması” layihəsində ekspert, sentyabr 2013- Yanvar 2015-ci il tarixlərində Azərbaycan  Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətinin karyera üzrə məsləhətçisi vəzifələrində çalışmışdır.
2013-cü ildən başlayaraq müstəqil təlimçi kimi həm dövlət həm də özəl müəssisələrə, təşkilatlara müxtəlif mövzularda təlimlər vermiş və bu fəaliyyətini hal-hazırda da davam etdirir.
2017-ci ildən 2019-cu ilədək isə Dövlət Məşğulluq Xidmətinin “karyera planlaması və Əmək bazarına inteqrasiya” üzrə müxtəlif proqramlarında təlimçisi kimi, 2019-cu ildən 2020-ci ilədək Azərbaycan  Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətində baş mütəxəssis kimi çalışmışdır. 2019-2020-ci illərdə BMT-nin İnsan hüquqları üzrə Ali Komissarlığının layihə üzrə eskperti olmuşdur. 2020-ci noyabr ayından Azərbaycan  Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin Peşə hazırlığı və peşəyönümü departamentinin Peşə hazırlığı şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışır.
2019-cu ildən Bakı Dövlət Universitetinin, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin, 2021-ci ildən isə Dövlət İqtisad Universitetinin müəllimidir. Qeyd olunanlarla yanaşı 2020-2021-ci tədris ilində Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasının müəllimi olmuşdur.

Кенан Сабир оглы Багиров
В 1996 году поступил в первый класс школы №7 Сабаильского района города Баку и в 2007 году окончил эту школу с отличием. В 2007 году получил степень бакалавра по специальности «Финансы и кредит» на факультете «Финансы и бухгалтерский учет» Азербайджанского Кооперативного Университета, а в 2011 году степень магистра по специальности «Финансовый контроль и аудит» в Азербайджанском государственном экономическом университете. С января 2019 года продолжает обучение в докторантуре в Институте экономики Национальной академии наук Азербайджана по специальности «Демография». В 2000 году добровольно вступил в Общественное объединение «Сеть мира детей и молодежи Азербайджана», в 2000 году стал членом Всемирной детской волонтерской группы ООН и Всемирного движения в защиту детей. В 2001-2007 гг. работал волонтером, тренером, ассистентом в рамках и проектах таких как «Дефицит йода», «Шахтная безопасность», «Борьба с ВИЧ/СПИДом», «Вред курения для организма человека», «Пропаганда прав детей», Альтернативные доклады Комитету ООН по правам человека о ситуации. детей в Азербайджане», «Пропаганда здорового образа жизни».
С июля 2007 по июль 2008 года был PR-менеджером Молодёжной организации «Надежное будущее», с августа 2008 по октябрь 2009 года — специалистом проекта «Веселый спортивный автобус», с мая по октябрь 2010 года — руководителем специалиста по мониторингу программы «Оценка VMA», с октября 2010 по июль 2011 года в «Ювенале». Руководитель программы «Справедливость», с июля по октябрь 2011 г. директор «Центра психосоциальной реабилитации детей и молодежи, пострадавших от насилия и преступлений» и с августа 2009 г. по октябрь 2011 г. Директором департамента по административным вопросам и управлению человеческими ресурсами Молодежной организации «Надежное будущее». В 2010-2011 годах он был членом правления Молодёжной организации будущего «Умидли», в 2007-2016 годах — координатором и членом правления программы Мира детей и молодёжи Азербайджана.
С июня 2015 года по июнь 2017 года член Общественного совета при Государственной миграционной службе Азербайджанской Республики, а с июня 2017 года по июнь 2021 года секретарь Общественного совета во II и III составе совета при Государственной миграционной службе Азербайджанской Республик, с января 2017 г. по 2020 г. являлся членом группы Национального превентивного механизма при Уполномоченном по правам человека Азербайджанской Республики.
В 2017 году за обширную деятельность в сфере миграции в Азербайджане был награжден Юбилейной медалью Азербайджанской Республики «Государственной Миграционной Службе Азербайджанской Республики – 10 лет», а в 2019 году был руководителем службы также бал награжден специальной Почетной грамотой. В октябре 2013-2015 года координатор проекта Программы развития ООН «Повышение инноваций и занятости в Азербайджане», эксперт проекта Центра общественного здравоохранения и реформ 2015 года «Защита здоровья детей», в сентябре 2013 по январь 2015 года работал карьерным консультантом Государственной службы занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики.
Начиная с 2013 года в качестве независимого тренера проводил тренинги на разные темы в государственных и частных структурах, продолжая эту деятельность и в настоящее время.
С 2017 по 2019 год работал тренером в различных программах Государственной службы занятости по теме «Планирование карьеры и интеграция на рынок труда», а с 2019 по 2020 год работал старшим специалистом Государственной службы занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики. В 2019-2020 годах был экспертом проекта Верховного комиссариата по правам человека ООН. С ноября 2020 года работает заведующим отделом профессиональной подготовки Департамента профессиональной подготовки и профессиональной ориентации Государственного агентства занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики.
С 2019 года является преподавателем в Бакинском государственном университете, Азербайджанском государственном университете культуры и искусств, а с 2021 года в Государственном экономическом университете. Помимо вышеперечисленного, в 2020-2021 учебном году он был преподавателем Академии труда и социальных отношений.