Lalə Rauf qızı Paşayeva
2012-ci ildə tam orta məktəbi  bitirmişdir. Elə həmin il Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Metrologiya, standartlaşdırma və sertifikasiya mühəndisliyi” ixtisasına qəbul olmuşdur. 2016-ci ildə bakalavr təhsilini bitirib, eyni ildə magistratura ali təhsil pilləsi üzrə Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin “Standartlaşdırma və sertifikasiya üzrə ekspert” ixtisasına qəbul olmuşdur. 2018-ci ildə magistr təhsilini bitirmişdir.
Əmək fəaliyyətinə 05.01.2016-ci il tarixində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyində “Meşə təsərrüfatı üzrə regional filialda ekoloji standartlar üzrə ekspert” kimi başlamışdır. 2021-ci ilin fevral-avqust ayları ərzində “Dost İş” Mərkəzində karyera məsləhətçisi olaraq fəaliyyət göstərmişdir. 2021-ci ilin avqust ayından etibarən Əmək Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin “Peşə hazırlığı” departamentində tədris müəssisələrində peşə hazırlığının təşkili üzrə baş mütəxəssis vəzifəsində çalışır.
Pedaqoji fəaliyyəti çərçivəsində Lalə Paşayeva Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti nin “Karyera planlaşdırması və inkişafı kafedrasında “karyera planlaması” və “yumşaq bacarıqlar” fənnlərinin tədrisini həyata keçirir. Hal hazırda həmin kafedranın müəllimidir.
Ekspert olduğu sahələr: Peşə təhsili və peşə hazırlığı, əmək bazarı, təlim və şəxsi inkişaf, karyera planlaması, soft skill, korporativ və təşkilati davranış.

Родилась в 1995 году в Балакенском районе.
В 2012 году окончила среднюю школу. В том же году поступила на специальность «Инженерия метрологии, стандартизации и сертификации» Азербайджанского государственного экономического университета. В 2016 году он закончила бакалавриат и в этом же году поступила на специальность «Эксперт по стандартизации и сертификации» Азербайджанского государственного экономического университета на степень магистра высшего образования. В 2018 году закончила магистратуру.
К трудовой деятельности приступила в Министерстве экологии и природных ресурсов с 01.05.2016 в качестве «Эксперта по экологическим нормам в областной отрасли лесного хозяйства». В феврале-августе 2021 года работала карьерным консультантом в Центре «Дост Иш». С августа 2021 года работала старшим специалистом по организации профессионального обучения в образовательных учреждениях в отделе «Профессиональное обучение» Государственного агентства занятости при Министерстве социальной защиты трудового населения.
* *
В рамках педагогической деятельности Лала Пашаева преподает предметы «Планирование карьеры» и «Мягкие навыки» на кафедре «Планирование и развитие карьеры» Азербайджанского государственного экономического университета. В настоящее время является преподавателем этой кафедры.
Области специализации: Профессиональное образование и обучение, рынок труда, обучение и личностное развитие, планирование карьеры, мягкие навыки, корпоративное и организационное поведение.