Lalə Rauf qızı Paşayeva
2012-ci ildə tam orta məktəbi  bitirmişdir. Elə həmin il Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Metrologiya, standartlaşdırma və sertifikasiya mühəndisliyi” ixtisasına qəbul olmuşdur. 2016-ci ildə bakalavr təhsilini bitirib, eyni ildə magistratura ali təhsil pilləsi üzrə Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin “Standartlaşdırma və sertifikasiya üzrə ekspert” ixtisasına qəbul olmuşdur. 2018-ci ildə magistr təhsilini bitirmişdir.
Əmək fəaliyyətinə 05.01.2016-ci il tarixində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyində “Meşə təsərrüfatı üzrə regional filialda ekoloji standartlar üzrə ekspert” kimi başlamışdır. 2021-ci ilin fevral-avqust ayları ərzində “Dost İş” Mərkəzində karyera məsləhətçisi olaraq fəaliyyət göstərmişdir. 2021-ci ilin avqust ayından etibarən Əmək Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin “Peşə hazırlığı” departamentində tədris müəssisələrində peşə hazırlığının təşkili üzrə baş mütəxəssis vəzifəsində çalışır.
Pedaqoji fəaliyyəti çərçivəsində Lalə Paşayeva Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti nin “Karyera planlaşdırması və inkişafı kafedrasında “karyera planlaması” və “yumşaq bacarıqlar” fənnlərinin tədrisini həyata keçirir. Hal hazırda həmin kafedranın müəllimidir.
Ekspert olduğu sahələr: Peşə təhsili və peşə hazırlığı, əmək bazarı, təlim və şəxsi inkişaf, karyera planlaması, soft skill, korporativ və təşkilati davranış.

Born in 1995 in the Balakan region.
In 2012, she graduated from secondary school and, in the same year, was admitted to the Azerbaijan State University of Economics to study “Metrology, Standardization, and Certification Engineering.” She completed her bachelor’s degree in 2016 and subsequently continued her studies at the same university in the master’s program, specializing in “Standardization and Certification Expertise,” graduating in 2018.
She began her professional career on January 5, 2016, as an expert on ecological standards at the regional forestry department under the Ministry of Ecology and Natural Resources. Between February and August 2021, she worked as a career consultant at the “Dost İş” Center. Since August 2021, she has held the position of Senior Specialist in the “Vocational Training” Department under the State Employment Agency of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, where she organizes vocational training in educational institutions.
* *
As part of her pedagogical activities, Lala Pashayeva teaches “Career Planning” and “Soft Skills” courses at the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) in the “Career Planning and Development” Department, where she currently serves as a lecturer.
Her areas of expertise include vocational education and training, labor market analysis, training and personal development, career planning, soft skills development, and corporate and organizational behavior.