“Lider müəllim-Lider universitet” layihəsi uğurla davam etdirilir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Lider müəllim – Lider universitet” layihəsi uğurla davam etdirilir. Layihədə iştirak etmək istəyən müəllimlərin qeydiyyatı gedir. Müəllimlər universitetin rəsmi saytından “Lider müəllim-lider universitet” bölməsinə daxil olaraq, elektron ərizə formasına müvafiq məlumatlarl qeyd etməklə layihədə iştiraklarını təsdiqləyirlər. Komissiya daxil olan esseləri qiymətləndirdikdən sonra, müsabiqəyə qatılmaq hüququ qazananları müəyyənləşdirərək siyahını açıqlayacaq. Müsabiqədə iştirak könüllülük əsasında aparılır və iyunun 30-dək davam edəcək.
Qeyd edək ki, “Lider müəllim-lider universitet” layihəsinə oktyabrın 1-dən start verilib. Layihənin məqsədi UNEC-in professor-müəllim heyətinin peşəkarlıq qabiliyyətinin daha da yüksəldilməsi, onların elmi tədqiqata, şəxsi inkişafa, sosial fəaliyyətə, işgüzar əlaqələrə olan marağının artırılmasından ibarətdir.
Layihəyə uyğun olaraq, pedaqoji heyət arasında 7 kriteriya üzrə – “Lider müəllim – innovativ müəllim”, “Lider müəllim – peşəkar müəllim”, “Lider müəllim – tədqiqatçi müəllim”, “Lider müəllim – sevimli müəllim”, “Lider müəllim – təşəbbüskar müəllim”, “Lider müəllim – ixtiraçi müəllim” və “Lider müəllim – özünü inkişaf etdirən müəllim” müsabiqə keçiriləcək.
“Lider müəllim – innovativ müəllim” və “Lider müəllim – təşəbbüskar müəllim” üzrə qiymətləndirməni beş nəfərdən ibarət komissiya müəyyən edəcək. Onlar müsabiqədə iştirak edən müəllimə əvvəlcədən xəbər vermədən 4 dərsdə (2 mühazirə, 2 məşğələ olmaqla) iştirak edərək, meyarlar üzrə qiymətləndirmə aparacaq. Müsabiqənin yekununda ən yüksək nəticə göstərən müəllimlərin balları eyni olarsa, o zaman Differensial əmək haqqı sistemindəki “Tələbə Məmnunluq Anketini”ndə daha yüksək bal alan şəxs qalib seçiləcək.
Layihənin sonunda qalib müəllimlər mükafatlandırılacaq. Layihəyə uyğun olaraq, müxtəlif nominasiyalar üzrə seçiləcək “Lider müəllim”lər 7 gün müddətində nüfuzlu universitetlərə səfər imkanı qazanacaqlar.

The “Leading Teacher- Leading University” Project is being continued
The “Leading Teacher-Leading University” Project of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is going on. Registration of the teachers who want to participate in the Project is in progress. Teachers confirm their participation in the project filling the relevant information in the online application form. The commission will announce the list of participants after evaluating the submitted essays. Participation in the competition will be conducted on a voluntary basis.
Note that the “Leading Teacher-Leading University” Project has been launched on October 1st.The main purpose of the Project is to improve UNEC academic staff’s professionalism ability and to increase their interest in scientific research, personal development, social activity and business relations.
According to the Project, the competition is to be held on 7 criteria- “Leading teacher- Innovative teacher”, “Leading teacher- Professional teacher”, “Leading teacher- Teacher Researcher”, “Leading teacher- Favorite teacher”, “Leading teacher- Enthusiastic teacher”, “Leading teacher- Teacher Inventor”, “Leading teacher- Teacher Self- developer”.
The assessment on “Leader teacher- Innovative teacher” and “Leader teacher- Enthusiastic teacher” will be define by the commission consisting of 5 people. They will carry out assessment of the instructor who participates on criteria of the contest, attending at his/her 2 lectures and 2 seminars without prior notice. In case when the teachers’ scores showed the best result will be the same, the “Student Satisfaction Survey” in Differential Salary System will be based on.
Winner teachers will be awarded in the end of the project. According to the project the “Leading Teachers” selected on the various nominations will get a chance of visiting the prestigious world universities within 7 days.