“Lider müəllim-Lider universitet” layihəsinin I mərhələsi başa çatıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professor-müəllim heyətinin peşəkarlıq qabiliyyətinin daha da yüksəldilməsi, onların elmi tədqiqata, şəxsi inkişafa, sosial fəaliyyətə, işgüzar əlaqələrə olan marağının artırılması məqsədi ilə həyata keçirilən “Lider müəllim – Lider universitet” layihəsinin I mərhələsi başa çatıb.
Komissiya daxil olan elektron müraciətləri qiymətləndirərək, müsabiqəyə qatılmaq hüququ qazanan müəllimləri müəyyən edib. Müsabiqədə iştirak etmək üçün müraciət edən məllimlərin böyük əksəriyyəti “Lider Müəllim – İnnovativ müəllim” nominasiyasını seçib. Qeyd edək ki, bu kriteriya üzrə qalib gələn müəllim 7 gün müddətinə Paris Sorbon Universiteti – Abu Dabiyə göndəriləcək.
Müsabiqənin növbəti mərhələsində müəllimlərin qiymətləndirilməsi aparılacaq. “Lider müəllim – innovativ müəllim” və “Lider müəllim – təşəbbüskar müəllim” üzrə qiymətləndirməni beş nəfərdən ibarət komissiya müəyyən edəcək. Onlar müsabiqədə iştirak edən müəllimə əvvəlcədən xəbər vermədən 4 dərsdə (2 mühazirə, 2 məşğələ olmaqla) iştirak edərək, meyarlar üzrə qiymətləndirmə aparacaq. Müsabiqənin yekununda ən yüksək nəticə göstərən müəllimlərin balları eyni olarsa, o zaman Differensial əmək haqqı sistemindəki “Tələbə Məmnunluq Anketini”ndə daha yüksək bal alan şəxs qalib seçiləcək.

I Stage of the “Leading Teacher- Leading University” Project is over
I stage of the “Leading Teacher- Leading University” Project targeted to improve the professionalism of Azerbaijan State University of Economics’ (UNEC) academic staff and to increase their interest in scientific research, personal development, social activity and business relations has already completed.
Evaluating online applications, the commission determined the teachers gained the right to join the contest. The majority of the teachers applied for the project chose the nomination “Leading Teacher- Innovative University”. Note that the teacher won on this criterion will be sent to Paris Sorbonne University- Abu Dhabi for 7 years.
The assessment on “Leader teacher- Innovative teacher” and “Leader teacher- Enthusiastic teacher” will be defined by the commission consisting of 5 people. They will carry out assessment of the instructor who participates on criteria of the contest, attending at his/her 4 lessons (2 lectures and 2 seminars) without prior notice. In case when the teachers’ scores showed the best result will be the same, the “Student Satisfaction Survey” in Differential Salary System will be based on.