“Made in Azerbaijan” müsabiqəsinin qalibləri AzTV-də
Azərbaycan Dövlət Televiziyasının “Tələbə dünyası” verilişində “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsi haqqında süjet efirə gedib.
Süjetdə bildirilib ki, “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsi Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC), İnnovativ Biznes-İnkubatorun birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib. Müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 18 yanvar 2016-cı ildə “Qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” imzaladığı Sərəncamın tətbiqinə ali təhsil müəssisələri səviyyəsində dəstək vermək, tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətinə marağı təbliğ etməkdir.

Winners of the Competition “Made in Azerbaijan” on AzTV
The plot about the competition of business ideas “Made in Azerbaijan” has been broadcast in the program of “Student World” of Azerbaijan State Television.
It was said that the competition of business ideas “Made in Azerbaijan” was jointly organized by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, “Kapital Bank” OSC, Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and Innovative Business Incubator. The goal of the competition is to support the implementation of the Decree signed by the President Ilham Aliyev on January 18 2016 about the “Additional Measures to stimulate the Export of non-oil Products” on the level of higher education institutions and to promote the interest to entrepreneurial activity among the students.