“Made in Azerbaijan” müsabiqəsinin qalibləri AzTV-də
Azərbaycan Dövlət Televiziyasının “Tələbə dünyası” verilişində “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsi haqqında süjet efirə gedib.
Süjetdə bildirilib ki, “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsi Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC), İnnovativ Biznes-İnkubatorun birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib. Müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 18 yanvar 2016-cı ildə “Qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” imzaladığı Sərəncamın tətbiqinə ali təhsil müəssisələri səviyyəsində dəstək vermək, tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətinə marağı təbliğ etməkdir.

Победители конкурса “Made in Azerbaijan” на телеканале AzTV
В передаче «Студенческий мир» Азербайджанского государственного телевидения вышел в эфир сюжет о конкурсе бизнес идеи “Made in Azerbaijan”.
В сюжете говорится, что конкурс идеи «Made in Azerbaijan»  осуществляется при совместной поддержке Министерства образования, Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики, ASC «Капитал банка», Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), Инновационного Бизнес-инкубатора. Основной целью проведения конкурса бизнес идей “Made in Azerbaijan” является оказание на уровне высших учебных заведений поддержки в применении подписанного Президентом Ильхамом Алиевым Распоряжения «О дополнительных мерах по стимулированию экспорта не нефтяной продукции» от 18 января 2016 года, и пропаганды среди студентов интереса к предпринимательской деятельности.