Magistratura üzrə ən yüksək bal toplayan ilk üçlük UNEC-i seçib
Dövlət İmtahan Mərkəzinin 2017/18-ci tədris ili üçün Azərbaycan Respublikasinin ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasinin magistraturalarına qəbul imtahanlarında respublika üzrə fərqlənən tələbələr UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzində (BMDM) olublar.
Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin direktoru Fariz Əhmədovla magistraturaya qəbul imtahanlarında respublika birincisi olan Yaşar Nəsibov, respublika ikincisi Cavid Əliyev və respublika üçüncüsü Turqay Şirinbəyliyə mərkəz haqqında ətraflı məlumat verərək, ixtisasların yeni beynəlxalq standartlarda hazırlanan tədris planlarını onlara təqdim edib. Mərkəzin təklif etdiyi ikili diplom, mübadilə proqramları, xarici və yerli şirkətlərdə təcrübə imkanı, xarici ölkələrdə yay və qış məktəblərində fəal iştirak imkanları tələbələrin xüsusi marağına səbəb olub.
Görüşün sonunda tələbələr mərkəzdəki təhsil və tədris üçün yaradılan şəraitdən məmnun qalaraq, təhsil almaq üçün UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzini seçəcəklərini bildiriblər.
Qeyd: Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi magistratura təhsilinin səmərəli və beynəlxalq standartlar səviyyəsində aparılması üçün 29 iyun 2015-ci ildə UNEC Elmi Şurasının qərarı ilə yaradılıb. Mərkəzdə 11 ixtisas 39 ixtisaslaşma  üzrə 4 dildə tədris aparılır.

First three got the highest score on Graduate Program have chosen UNEC
Students distinguished within the admission exams to the Graduate Programs of the higher education institutions of the Republic of Azerbaijan and the National Academy of Scinces of Azerbaijan for 2017/2018 academic year held by the State Exam Center visited UNEC’s International Graduate and Doctorate Center (IGDC).
Director of the International Graduate and Doctorate Center Fariz Ahmadov delivered expanded information about the center to Republic’s first Yashar Nasibov,second Javid Aliyev and third Turgay Shirinbeyli;he introduced them curricula of the majors developed on the basis of the new international standards. Dual Diploma Programs provided by the Center, Internship Programs in the foreign and local companies and the opportunities to attend Summer and Winter Schools abroad caused the students’ interests.
At the end of the meeting, students expressed satisfaction of the conditions created here and noted that they would choose UNEC’s International Graduate and Doctorate Center to study.
Note: To provide graduate education services efficiently and in accordance with the international standards the International Graduate and Doctorate Center has been established on June 29 2015 by UNEC Academic Board’s decision. Trainings are conducted in 4 languages on 11majors and 39 specialization in the Center.