Magistraturaya qəbul olmaq istəyənlərə şad xəbər: UNEC-in MBA proqramında yeni ixtisaslaşma açıldı
QS dünya universitetləri reytinqində ölkə birincisi olan UNEC MBA proqramı üzrə beynəlxalq keyfiyyətli təhsil almaq istəyənlər üçün geniş ixtisas seçimi təklif edir.
UNEC Biznes Məktəbində əmək bazarında ən çox tələb olunan 30 ixtisaslaşma üzrə 3 dildə qəbul həyata keçirilir. “Maliyyə  analitikası” ixtisaslaşmasına qəbul isə bu ildən aparılacaq.
Proqram üzrə təhsil 2 ildir və dərslər həftədə 2 dəfə tədris olunur.
Magistrlər ikili diplom proqramı çərçivəsində 2 il ərzində UNEC-lə yanaşı, ABŞ-ın Linkoln Universitetinin də diplomunu əldə edə bilirlər.  Eləcə də İsveçrə, Fransa, İtaliya, Türkiyə, Polşa, Litva, İspaniya və digər Avropa dövlətlərinin aparıcı universitetlərində mübadilədə iştirak etmək imkanları qazanırlar.
UNEC Bİznes Məktəbində təhsil almağın digər üstünlüyü isə məzunlarının ACCA sertifikatı əldə edə bilməsidir.  Belə ki, MBA proqramının “Mühasibat uçotu” ixtisaslaşması üzrə təhsil alan magistrlər ACCA kvalifikasiyası üzrə bütün fundamental fənlərdən (F1-F9), digər ixtisaslaşmalarda isə ACCA-nin F1-F4 imtahanlarından azad olunurlar.
UNEC Biznes Məktəbi EFMD (European Foundation for Management Development (Bussines School Accreditation)) təşkilatının tam hüquqlu üzvüdür. Təşkilatın əhatə dairəsinə ABŞ, Böyük Britaniya, Fransa, Almaniya, İspaniya, İsveçrə də daxil olmaqla, 81 ölkədən 800-dən artıq akademik təşkilat, biznes, dövlət xidməti və məsləhət xidməti qurumları daxildir. EFMD təşkilatının “HIGHERED – Global Talent Network” işədüzəlmə şəbəkəsi magistrlərin ölkə hüdudlarından kənarda işlə təmin edilməsi üçün real imkanlar yaradır. Magistrlər qeydiyyatdan keçərək bu fürsətdən yararlana bilərlər.
Şəhərin mərkəzində yerləşən möhtəşəm kampusda təhsil alan magistrlər, xarici universitetlərdən dəvət olunmuş müəllimlər sayəsində nəzəri biliklərə, iş dünyasının CEO-ları ilə praktiki bacarıqlara yiyələnə biləcəklər.

Хорошая новость для желающих поступить в магистратуру: в программе MBA UNEC открыта новая специализация
06 МАЯ 2024 | VIEWS:
Предлагается широкий выбор специальностей для желающих получить международное качественное образование по программе MBA UNEC, занимающая первое место в мировом рейтинге университетов страны QS.
В Школе бизнеса UNEC осуществляется прием на 3 языках по 30 специальностям, которые наиболее востребованы на рынке труда. Прием на специализацию «Финансовая аналитика» будет проводиться с текущего года.
Обучение по программе длится 2 года, занятия проводятся 2 раза в неделю.
В рамках программы двойного диплома магистры наряду с дипломом UNEC, также могут получить диплом университета Линкольна в США в течение 2 лет. Также они получают возможность участвовать по обмену в ведущих университетах Швейцарии, Франции, Италии, Турции, Польши, Литвы, Испании и других стран Европы.
Преимуществом обучения в Бизнес-школе UNEC является то, что ее выпускники могут получить сертификат АССА. Таким образом, магистры, обучающиеся по специализации «Бухгалтерский учет» программы MBA, освобождаются от сдачи всех фундаментальных предметов (F1-F9) квалификации АССА, а также экзаменов F1-F4 АССА по другим специализациям.
Школа бизнеса UNEC является полноправным членом организации EFMD (European Foundation for Management Development (Bussines School Accreditation). В сферу деятельности организации входят более 800 академических учреждений, учреждений бизнеса, государственной службы и консалтинга из 81 страны, в том числе США, Великобритании, Франции, Германии, Испании, Швейцарии. Сеть трудоустройства «HIGHERED – Global Talent Network» организации EFMD создает реальные возможности для трудоустройства магистров за рубежом. Зарегистрировавшись, магистры могут воспользоваться этой возможностью.
Магистранты, обучающиеся в великолепном кампусе, расположенном в центре города, смогут приобрести теоретические знания и практические навыки у руководителей делового мира благодаря преподавателям, приглашенным из зарубежных вузов.