Magistraturaya qəbul olmaq istəyənlərə şad xəbər: UNEC-in MBA proqramında yeni ixtisaslaşma açıldı
QS dünya universitetləri reytinqində ölkə birincisi olan UNEC MBA proqramı üzrə beynəlxalq keyfiyyətli təhsil almaq istəyənlər üçün geniş ixtisas seçimi təklif edir.
UNEC Biznes Məktəbində əmək bazarında ən çox tələb olunan 30 ixtisaslaşma üzrə 3 dildə qəbul həyata keçirilir. “Maliyyə  analitikası” ixtisaslaşmasına qəbul isə bu ildən aparılacaq.
Proqram üzrə təhsil 2 ildir və dərslər həftədə 2 dəfə tədris olunur.
Magistrlər ikili diplom proqramı çərçivəsində 2 il ərzində UNEC-lə yanaşı, ABŞ-ın Linkoln Universitetinin də diplomunu əldə edə bilirlər.  Eləcə də İsveçrə, Fransa, İtaliya, Türkiyə, Polşa, Litva, İspaniya və digər Avropa dövlətlərinin aparıcı universitetlərində mübadilədə iştirak etmək imkanları qazanırlar.
UNEC Bİznes Məktəbində təhsil almağın digər üstünlüyü isə məzunlarının ACCA sertifikatı əldə edə bilməsidir.  Belə ki, MBA proqramının “Mühasibat uçotu” ixtisaslaşması üzrə təhsil alan magistrlər ACCA kvalifikasiyası üzrə bütün fundamental fənlərdən (F1-F9), digər ixtisaslaşmalarda isə ACCA-nin F1-F4 imtahanlarından azad olunurlar.
UNEC Biznes Məktəbi EFMD (European Foundation for Management Development (Bussines School Accreditation)) təşkilatının tam hüquqlu üzvüdür. Təşkilatın əhatə dairəsinə ABŞ, Böyük Britaniya, Fransa, Almaniya, İspaniya, İsveçrə də daxil olmaqla, 81 ölkədən 800-dən artıq akademik təşkilat, biznes, dövlət xidməti və məsləhət xidməti qurumları daxildir. EFMD təşkilatının “HIGHERED – Global Talent Network” işədüzəlmə şəbəkəsi magistrlərin ölkə hüdudlarından kənarda işlə təmin edilməsi üçün real imkanlar yaradır. Magistrlər qeydiyyatdan keçərək bu fürsətdən yararlana bilərlər.
Şəhərin mərkəzində yerləşən möhtəşəm kampusda təhsil alan magistrlər, xarici universitetlərdən dəvət olunmuş müəllimlər sayəsində nəzəri biliklərə, iş dünyasının CEO-ları ilə praktiki bacarıqlara yiyələnə biləcəklər.

Good news for those who want to be admitted to the master’s degree: a new specialization has been opened in the MBA program of UNEC
06 MAY 2024 | VIEWS:
The UNEC MBA program, which is the country’s  first in the QS world university ranking, offers a wide selection of specialties for those who want to study at an international quality.
UNEC Business School offers admission in 3 languages for the 30 specializations most in demand in the labor market. Admission to the “Financial Analytics” specialization will be held this year.
Studying in the program is 2 years and lessons are taught 2 times a week.
Within the framework of the dual diploma program, masters can obtain a diploma from UNEC as well as Lincoln University in the USA within 2 years. Also, they get opportunities to participate in exchange at leading universities of Switzerland, France, Italy, Turkey, Poland, Lithuania, Spain and other European countries.
Another advantage of studying at UNEC Business School is that its graduates can obtain an ACCA certificate. Thus, masters studying in the “Accounting” specialization of the MBA program are exempted from all fundamental subjects (F1-F9) of ACCA qualification, and F1-F4 exams of ACCA in other specializations.
UNEC Business School is a full member of the EFMD (European Foundation for Management Development (Business School Accreditation)) organization. The scope of the organization includes more than 800 academic institutions, business, public service and consulting service institutions from 81 countries, including the USA, Great Britain, France, Germany, Spain, and Switzerland. The “HIGHERED – Global Talent Network” employment network of the EFMD organization creates real opportunities for employment of masters abroad. Masters can take advantage of this opportunity by registering.
Master’s students studying at the magnificent campus located in the centre of the city will be able to acquire theoretical knowledge and practical skills with the CEOs of the business world thanks to teachers invited from foreign universities.