Magistrlərin nəzərinə: UNEC-UBİS ikili magistr proqramına qəbul başlayır
UNEC ilə İsveçrənin Cenevrə şəhərində yerləşən UBİS (University of Business and International Studies) Biznes və Beynəlxalq Tədqiqatlar Universitetinin (BBTU) ikili magistr dərəcə proqramı aşağıdakı ixtisaslar üzrə həyata keçirilir.
– Biznesin idarə edilməsi üzrə magistr (BBTU MBA);
– Beynəlxalq əlaqələr üzrə magistr (MAIR);
– Bank işi və maliyyə üzrə magistr (MSBF).
UNEC-BBTU İkili Magistr Dərəcə Proqramı cəmi 15 fənn (48 ABŞ kreditinə ekvivalent), o cümlədən UBEC-də 10 fənn (30 ABŞ kreditinə ekvivalent), BBTU tərəfindən 5 fənn (15 ABŞ kreditinə ekvivalent) və 1 tədqiqat işindən (3 ABŞ kredirinə ekvivalent) ibarətdir. BBTU tərəfindən keçiriləcək beş fənnin dördü Bakıda (hər fənn 1-2 həftəlik formatda), biri isə Cenevrədə (1 həftəlik intensiv formatda) təşkil edilir.
Proqramda iştirak etmək istəyənlər UNEC-in əsas tədris binasında 416-cı otağa, proqram menecerlərinə müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, UNEC-UBİS ikili diplom proqramının növbəti məzunları proqramı uğurla başa vurub İsveçrənin UBİS universitetindən məzun olaraq, MBA diplomu ilə təltif ediliblər.

К сведению магистров: начинается прием в двойную магистерскую программу UNEC-UBİS
В Школе бизнеса UNEC начинается прием в программу двойного диплома UNEC-UBİS на 2017/2018 учебный год.
Программа  двойного диплома степени магистратуры UNEC и UBİS (University of Business and International Studies) Университета бизнеса и международных исследований (BBTU)),  находящегося в швейцарском городе Женеве, осуществляется по следующим специальностям:
-магистр по управлению бизнесом (ВВТU MBA);
— магистр по международным отношениям (MAIR);
-магистр по банковскому делу и финансам  (MSBF).
Программа двойного диплома степени магистратуры UNEC-BBTU состоит всего лишь из 15 дисциплин (эквивалент 48 кредитам США), в том числе в UBEC 10 дисциплин (эквивалент 30 кредитам США), со стороны BBTU 5 дисциплин (эквивалент 15 кредитам США) и 1 исследовательской работы (эквивалент 3 кредитам США). Из пяти дисциплин, проводимых в BBTU, четыре будут организованы в Баку (каждая дисциплина в формате 1-2 недель), а одна в Женеве (в интенсивном формате 1 недели).
Желающие принять участие в программе могут обратиться к менеджерам,  в 416-ю комнату в основном учебном корпусе UNEC.
Следует отметить, что очередные выпускники программы двойного диплома UNEC-UBİS успешно завершив программу, как выпускники швейцарского университета  UBİS награждены дипломами MBA.