Magistrlərlə görüş: “UNEC-lə yanaşı Avropa universitetlərinin diplomlarını əldə edə bilərsiniz”
Mərkəzin direktoru, dosent Fariz Əhmədov UNEC magistrlərini təbrik edərək, onlara təhsildə uğurlar arzulayıb. BMDM-də bu tədris ilində plan yerlərinin 99 faizinə (518 nəfər) magistr qəbulu həyata keçirildiyini bildirən mərkəz direktoru magistrlərin 95.6 faizinin ilk turda məhz UNEC-i seçdiyini diqqətə çatdırıb. O, qəbul imtahanlarında ölkə üzrə ən yüksək bal toplayan ilk üçlüyün – Yaşar Nəsibov, Cavid Əliyev və Turqay Şirinbəylinin UNEC-də təhsil almaq istədiyini qürurverici hal adlandırıb. Tədris prosesində dünyanın nüfuzlu universitetlərinin məzunları, iş dünyasının tanınmış simaları və UNEC-in 120-yə yaxın təcrübəli müəlliminin iştirak edəcəyini diqqətə çatdırıb.
Magistrlərin UNEC-lə yanaşı Avropanın və Türkiyənin nüfuzlu universitetlərinin diplomlarını almaq imkanı da olduğunu diqqətə çatdıran İqtisadiyyat və İdarəetmə kafedrasının müdiri, professor Yaşar Kəlbiyev bu istiqamətdə Litvanın Mykolas Romerus, Türkiyənin Süleyman Demirel, Makedoniyanın Beynəlxalq Vizyon universitetləri ilə həyata keçirilən ikili diplom proqramlarından söz açıb. O, magistrlərə Mərkəzin təklif etdiyi mübadilə proqramları, xarici və yerli şirkətlərdə təcrübə, xarici ölkələrdə yay və qış məktəblərində fəal iştirak etməyi tövsiyə edib.
Qeyd: BMDM-də tədris 11 ixtisas 39 ixtisaslaşma üzrə Azərbaycan, ingilis, rus və türk dillərində həyata keçirilir. BMDM-i ali təhsilin magistratura pilləsi üzrə yeni təhsil standartlarının modernləşdirilməsinin təşəbbüskarı olmaqla yanaşı, bu standartlarla ölkəmizdə fəaliyyət göstərən ilk mərkəzdir.

Встреча с магистрами: «Наряду с UNEC можете получить дипломы университетов Европы»
Директор центра, доцент Фариз Ахмедов поздравив магистров UNEC, пожелал им успехов в учебе.  Директор центра отметил, что в этом году в МЦМД прием магистров на плановые места осуществлен на 99 процентов (518 человек), и подчеркнул, что  95.6 процентов магистров выбрали UNEC в первом туре. Желание тройки магистров, набравших наивысшие баллы по республике, Яшара Насибова, Джавида Алиева и Тургая Ширинбейли учиться в UNEC, является отрадным фактом. Он обратил внимание на учебный процесс, в котором будут участвовать выпускники  престижных университетов мира, известные деловые люди и около 120 опытных преподавателей UNEC.
Заведующий кафедрой Экономики и управления, профессор Яшар Калбиев рассказал магистрам о возможности получения наряду с UNEC  дипломов престижных университетов Европы и Турции,  об осуществляемых в университете программах   двойного диплома  с университетами Литвы имени Миколаса Рёмериса, Турции имени Сулеймана Демиреля, Международного университета Македонии «Визион». Он пожелал магистрам принять участие в предложенных Центром программах обмена, прохождении стажировки в отечественных и иностранных компаниях, в зимних и летних школах зарубежья.
Примечание: В МЦМД обучение осуществляется по 39 специализациям 11 специальностей на азербайджанском, английском, русском и турецком языках. МЦМД, являясь инициатором модернизации новых образовательных стандартов ступени магистратуры высшего образования, первый центр, функционирующий в стране по этим стандартам.