Maliyyə-İqtisad Kollecində “Bilik Günü”
Kollecin direktoru, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Oruc Məmmədov “Bilik Günü” münasibəti kollektivi və tələbələri təbrik edib. Onlara yeni dərs ilində uğurlar arzulayıb. Yeni tədris ilində kollecə 537 tələbənin qəbul olunduğunu bildirən O.Məmmədov qəbul planının 94,2 faizinin yerinə yetirildiyini diqqətə çatdırıb.
UNEC rektorunun kollec üzrə məsləhətçisi, professor Nuru Mikayılov, kollecdə tətbiq edilən yeni qaydalardan söz açıb. Tədris prosesində tələbə-müəllim-valideyn-kollec münasibətlərindən danışıb.
Kollecdə qeyd olunan “Bilik Günü” ənənəvi yanaşmadan fərqli olaraq yeni bir yanaşmanı da özündə ehtiva edib. Belə ki, ölkənin təhsil tarixində ilk dəfə olaraq məhz “Bilik Günü” 2016/2017-ci tədris ilinin məzunlarına təntənəli diplom təqdimetmə mərasimi həyata keçirilib.
Sonda valideynlər auditoriyalarda dərs prosesinin gedişi ilə tanış olaraq, öz məmnunluqlarını ifadə ediblər.

«День знаний» в Финансово-экономическом колледже
Директор колледжа, доктор философии по праву, доцент Орудж Мамедов по случаю «Дня знаний» поздравил коллектив и студентов, пожелал им успехов в новом учебном году.  Он отметил о поступлении в новом учебном году в колледж 537 студентов. О.Мамедов довел до сведения, что план приема выполнен  на 94,2 процента.
Советник ректора UNEC по колледжу, профессор Нуру Микаилов рассказал о новых правилах, применяемых в колледже, отношениях студент-преподаватель-родитель в процессе обучения.
Отмечаемый в колледже «День знаний» в отличие от традиционного подхода вобрал в себя новый подход.  Так, впервые в истории образования страны в «День знаний» состоялась торжественная церемония вручения дипломов выпускникам 2016/2017 учебного года.