Maliyyə və mühasibat fakültəsinin kollektivi şəhid Süleyman Qarayevin məzarını ziyarət edib
Qarabağın azadlığı uğrunda şəhidlik zirvəsinə ucalmış Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Maliyyə və mühasibat” fakültəsinin 2016-cı il məzunu Süleyman Qarayevin şəhadətindən dörd il ötür.
Şəhidin anım günündə təhsil aldığı Sabirabad rayonunun Qalaqayın kənd tam orta məktəbində tədbir keçirilb. Tədbirdə rayon İcra Hakimiyyətinin rəhbərliyi, şəhidin ailə üzvləri və döyüş yoldaşları ilə yanaşı, UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı dosent Hafis Hacıyev, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri İlkan Əliyev və tələbələr də iştirak ediblər.
Anım tədbirində Vətən müharibəsində xalqımızın qazandığı şanlı zəfərin tarixindən və ölkəmizin gələcəyi olan gənclərimizin vətənpərvər ruhda böyüməsinin zəruriliyindən danışılıb.
Fakültə dekanı dosent Hafis Hacıyev və şəhidin atası Əlbağış Qarayev onunla bağlı xatirələrini bölüşüblər.
Tədbirdən sonra şəhidin məzarı ziyarət edilib. Ziyarətçilər şəhidin xatirəsini ehtiramla yad edərək, məzarı üzərinə gül dəstələri düzüblər.
Xatırladaq ki, Süleyman Qarayev 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Ermənistan işğalı altında olan ərazilərin azad edilməsi üçün başlanan Vətən müharibəsinə yollanıb. O, oktyabrın 7-də Ağdam rayonunun azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə qəhrəmanlıq göstərərək, şəhidlik zirvəsinə ucalıb.

Коллектив факультета Финансов и бухгалтерии посетил могилу шехида Сулеймана Гараева
Прошло четыре года со дня кончины Сулеймана Гараева, выпускника факультета «Финансы и бухгалтерия» 2016 года Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), поднявшегося на вершину шехидства за свободу Карабаха.
В день памяти шехида состоялось мероприятие в полной средней школе села Галагаин Сабирабадского района, где он учился. Помимо руководства исполнительной власти района, членов семьи и соратников шехида, в мероприятии также приняли участие декан факультета Финансов и бухгалтерии UNEC доцент Хафис Гаджиев, председатель студенческого профсоюзного комитета Илькан Алиев и студенты.
На мероприятии почтения говорилось об истории славной победы нашего народа в Отечественной войне и необходимости воспитания в патриотическом духе нашей молодежи, которая является будущим нашей страны.
Декан факультета доцент Хафис Гаджиев и отец шехида Албагыш Гараев поделились своими воспоминаниями о нем.
После мероприятия коллектив посетил могилу шехида. Посетившие с уважением почтили память шехида и возложили цветы к его могиле.
Напомним, Сулейман Гараев отправился на Отечественную войну, начатую 27 сентября 2020 года Вооруженными силами Азербайджана для освобождения территорий, находящихся под оккупацией Армении. 7 октября проявив героизм в боях за свободу Агдамского района, он возвысился до вершины шехидства.