Məlikova Ədilə Məlik qızıXarici dillər kafedrasının ingilis dili müəllimi.
1999-cu ildə Bakı şəhəri 153 saylı orta məktəbi bitirib. Məktəbi bitirdikdən sonra Azərbaycan Dövlət Dillər İnstitutuna ingilis dili və ədəbiyyatı fakültəsinə daxil olub, 2003-ci ildə bakalavr təhsilini fərqlənmə diploma ilə bitirib.
2004-2006 – cı illərdə Azərbaycan Dillər Universtitetində Dilşünaslıq üzrə magistr dərəcəsini fərqlənmə diploma ilə bitirib.
2004-2007-ci illərdə Xəzər Universitetində İngilis dili və ədəbiyyatı kafedrasının İngilis dili müəllimi və Xəzər Universitetinin Təhsil Fakültəsinin dekan əvəzi kimi vəzifələrində işləyib.
2007-2014-cü illərdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Şərqşünaslıq İnstitutunda elmi işçi kimi fəaliyyət göstərmişdir.
2014-2020-ci illərdə Xəzər Universitetində Mühəndislik fakültəsi və ingilis dili və ədəbiyyatı kafedrasının İngilis dilinin əsasları və texniki ingilis dili müəllimi kimi işləmişdir.
2020-ci ilin sentyabrın 29-dan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xarici dillər” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.
Xəzər Universitetinin mühəndislik fakültəsinin 1-ci kurs tələbələri üçün nəzərdə tutulan texniki ingilis dili üzrə bir tədris vəsaiti müəllifidir. 2022-ci ilin aprel ayında dərc olunmuş bir məqaləsi vardır.

Malikova Adila Malik
In 1999, she finished secondary school No. 153 in Baku. After finishing school, she entered  Azerbaijan State Institute of Languages, faculty of English Language and Literature, and in 2003 she completed her bachelor’s n with honours.
In 2004-2006 she graduated with honours from  Azerbaijan University of Languages ​​with a master’s degree in linguistics.
From 2004-to 2007, she worked as an English teacher at the department of English Language and Literature at Khazar University and as the Deputy Dean of the Faculty of Education at Khazar University.
From 2007-to 2014 she worked as a scientific worker at the Institute of Oriental Studies of  Azerbaijan National Academy of Sciences.
From 2014-to 2020, she worked at Khazar University as a lecturer on the Basics of English and Technical English at the faculty of Engineering and the Department of English Language and Literature.
Since September 29, 2020, she has been working as a lecturer at the “Foreign Languages” department of  Azerbaijan State University of Economics.
She is the author of  Technical English manual for first-year students of the faculty of Engineering of Khazar University. She has an article published in April 2022.