İsmayıl Rəşad oğlu Məmmədov
Təhsili: 43 saylı lisey – məktəbi bitirmiş, 2011-2015-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin – Tarix fakültəsi, Regionşünaslıq Qafqaz üzrə bakalavr,  2016-2018-ci illərdə İqtisad Universiteti (UNEC) – MBA, maliyyə ixtisası üzrə magistr təhsili almışdır.
2016-2018-ci illər – İdeal Kompani – Marketinq şöbəsi – mütəxəssis, Təchizat şöbəsi – mütəxəssis Standard İnsurance – icraçı kimi çalışmışdır.
2018-2019-cu illərdə DSX – Həqiqi hərbi xidmət keçmişdir.
2021-2024-cü illər üzrə Müdafiə Sənayesi Nazirliyi Elmi-Tədqiqat İnstitutu – Kadrlar şöbəsinin müdiri kimi çalışır.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Karyera Planlaşdırılması və İnkişafı kafedrasının  0.5 ştat müəllimidir.

Год рождения: город Баку, 2 июля 1994 год
Образование: окончил лицей-школу № 43, в 2011-2015 годах факультет Истории Бакинского государственного университета, бакалавр по специальности «Регионоведение по Кавказу», в 2016-2018 годах Экономический университет (UNEC) – MBA, магистерское образование по специальности «Финансы».
В 2016-2018 годах – İdeal Kompani – отдел Маркетинга – специалист, отдел Снабжения – специалист, Standard İnsurance – в качестве исполнителя.
В 2018-2019 годах — DSX – прошел действительную военную службу.
В 2021-2024 годах – Научно-исследовательский институт Министерства оборонной промышленности – начальник отдела кадров.
В настоящее время работает преподавателем (0,5) кафедры «Планирование и развитие карьеры» Азербайджанского государственного экономического университета.