İ.ü.f.d. Məmmədova Simuzər Sultan qızı
1999-2003-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Kommersiya” fakültəsində “Marketinq” ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2003-2006-cı illərdə adı çəkilən Universitetin “Magistratura” pilləsində MBA proqramı üzrə “Marketinq” ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2003-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Marketinq” kafedrasında 0,5 ştat laborant kimi fəaliyyətə başlayıb.
2005-2015-ci illərdə sözügedən Universitetin “Marketinq” kafedrasında “Marketinqin əsasları”, “Logistikanın əsasları”, “Bazar infrastrukturu””, Turizm marketinqi”, “Xidmət marketinqi” fənnləri üzrə saat hesabı qaydada mühazirə və seminar dərsləri  aparmışdır.
2008-ci ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutunun dissertantı olmuşdur.
2018-ci ildə “Müəssisələrdə marketinq fəaliyyətinin idarə edilməsinin təşkilati-iqtisadi mexanizmi” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
3 dərs vəsaitinin (kollektiv yazılmış) və 30-dan çox elmi məqalənin müəllifidir.
Bu elmi məqalələr müxtəlif elmi məcmuələrdə, o cümlədən Tambov, Novosibirsk, Lipeçk, Tacikistan, Polşa, Xarkov və Azərbay­canda keçirilmiş beynəlxalq elmi-nəzəri konfrans materiallarında çap olunub.

She was born in 1980 in Masis district of Western Azerbaijan.
in 1999-2003 she graduated from the «Commerce» faculty of Azerbaijan State University of Economics with honours majoring in “Marketing”.
From 2003-to 2006 she studied in the MBA program at the “Master’s” level of that university and graduated with honours.
In 2003 she began her labour activity as a part-time laboratory assistant at UNEC.
From 2005-to 2015, she conducted hourly lectures and seminars on the Basics of Marketing, Basics of Logistics, Market Infrastructure, Tourism Marketing, and Service Marketing at the Department of Marketing of the University.
In 2008 she was a student for a degree of the Institute of Economics of ANAS,
in January 2018 she defended her thesis on “Organizational and economic mechanism of management of marketing activities in enterprises.” She is a PhD in Economics.
She is the author of 3 textbooks (co-author) and more than 30 scientific articles.
These scientific articles were published in various scientific journals, including Tambov, Novosibirsk, Lipechk, Tajikistan, Poland, Kharkiv and in the proceeding of the scientific-theoretical conferences held in Azerbaijan.
Currently, she continues her labour activity as a teacher in the Business Administration department.