İ.ü.f.d. Məmmədova Simuzər Sultan qızı
1999-2003-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Kommersiya” fakültəsində “Marketinq” ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2003-2006-cı illərdə adı çəkilən Universitetin “Magistratura” pilləsində MBA proqramı üzrə “Marketinq” ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2003-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Marketinq” kafedrasında 0,5 ştat laborant kimi fəaliyyətə başlayıb.
2005-2015-ci illərdə sözügedən Universitetin “Marketinq” kafedrasında “Marketinqin əsasları”, “Logistikanın əsasları”, “Bazar infrastrukturu””, Turizm marketinqi”, “Xidmət marketinqi” fənnləri üzrə saat hesabı qaydada mühazirə və seminar dərsləri  aparmışdır.
2008-ci ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutunun dissertantı olmuşdur.
2018-ci ildə “Müəssisələrdə marketinq fəaliyyətinin idarə edilməsinin təşkilati-iqtisadi mexanizmi” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
3 dərs vəsaitinin (kollektiv yazılmış) və 30-dan çox elmi məqalənin müəllifidir.
Bu elmi məqalələr müxtəlif elmi məcmuələrdə, o cümlədən Tambov, Novosibirsk, Lipeçk, Tacikistan, Polşa, Xarkov və Azərbay­canda keçirilmiş beynəlxalq elmi-nəzəri konfrans materiallarında çap olunub.

Мамедова Симузар Султан
В 1999-2003 годах училась на факультете «Коммерция»  Азербайджанского государственного экономического университета по специальности «Маркетинг», который окончила с отличием. . В 2003-2006 годах продолжила учебу на ступени магистратуры по программе MBA указанного университета по специальности «Маркетинг», которую окончила с отличием.
В 2003 году приступила к трудовой деятельности в качестве лаборанта на 0,5 штата на кафедре «Маркетинг» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2005-2015 годах на кафедре «Маркетинг» указанного университета вела лекции и семинары почасовой оплате по дисциплинам: «Основы маркетинга», «Основы логистики», «Рыночная инфраструктура», «Маркетинг туризма», «Маркетинг услуг».
В 2008 году была диссертантом Института экономики НАНА.
В 2018 году защитила кандидатскую диссертацию на тему «Организационно-экономический механизм управления маркетинговой деятельностью на предприятиях». Доктор философии по экономике.
Является автором 3 учебного пособия (написано в коллективе) и свыше 30 научных статей.
Эти научные статьи были опубликованы в различных научных сборниках, в том числе в материалах научно-практических конференций, состоявшихся в Тамбове, Новосибирске, Липецке, Таджикистане, Польше, Харькове и Азербайджане.