Məmmədova Ülkər Zahir qızı 17 senytabr 1980-ci ildə Gəncə şəhərində anadan olmuşdur.
1997-ci ildə A.Şaiq adına 54 saylı otra məktəbi bitirmişdir. 2002-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Uçot-iqtisad fakültəsinin Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bakalavr, 2005-ci ildə həmin universitetin Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Məmmədova Ülkər Zahir qızı 2000-2002-ci illər “Beynəlzalq əlaqələr” şöbəsində operator, 2002-2018-ci illərdə “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasında laborant, 2018-2022-ci illərdə Rus iqtisad məktəbində mütəxəssis, 2022-ci ilin sentyabr ayından “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasında müəllim, hal hazırda “Maliyyə və audit” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.

Mammadova Ulker Zahir
In 1997, she finished secondary school No. 54 named after A. Shaik. In 2002, she graduated from the Accounting and Economics Faculty of  Azerbaijan State University of Economics with a bachelor’s degree with honors in accounting and auditing, and in 2005 she graduated from the same university with a master’s degree in accounting and auditing with honors.
In 2000-2002 Mammadova Ulkar Zahir is worked as an operator in the “International Relations” department, in 2002-2018 as a laboratory assistant in the “Accounting and Audit” department, in 2018-2022, as a specialist at the Russian School of Economics, since  September 2022 she has worked as a teacher at the “Accounting and Audit” department. Currently, she works as a teacher in the “Finance and Audit” department.