Məşhur Amerika alimi UNEC-də təlimlər keçir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) YARAT  Müasir incəsənət məkanının təşkilatçılığı ilə “İnsan: Özünü dərk et” özünüinkişaf proqramı çərçivəsində məşhur Amerika alimi, ekspert Emiliana R. Simon-Tomasın xoşbəxtlik haqqında mühazirə keçib.
Həyatının böyük hissəsini xoşbəxtliklə bağlı faktların öyrənilməsinə həsr edən amerikalı alim, məruzəsində xoşbəxt olmağın sirlərini açıqlayıb. Alim xoşbəxtliyi hiss etməyi, onu ətrafdakı insanlarla bölüşməyi bir elm adlandıraraq, bu elmə yiyələnməyin mümkünlüyünü bildirib. Dr. Emiliana R. Simon-Tomas uzun müddət xoşbəxtlik fenomenini araşdırdığına diqqət çəkərək, düşündüklərini daha yaxşı anlayan və hazırda nə etdiklərinə daima diqqət yetirən insanların gündəlik həyatlarında xoşbəxtliyi daha tez-tez hiss etdiklərini bildirib.
Qeyd edək ki, Dr.Emiliana R.Simon-Tomas aprelin 5 və 6-da UNEC-də “Xoşbəxtlik elmi” mövzusunda ödənişsiz təlimlər keçəcək. Təlimlərdə xoşbəxtliyin idarə olunması, bu bacarığı şüurlu şəkildə yüksəltmək və özündə inkişaf etdirməyin üsulları haqqında məlumat veriləcək. Eyni zamanda şəxsi xoşbəxtliyi artırmaq üçün müxtəlif strategiyalardan istifadə etmək, streslərə qarşı psixi davamiyyəti qiymətləndirmək və inkişaf etdirmək, o cümlədən şəxsiyyətlərarası münasibətlər qurmağın yolları açıqlanacaq.
Təlimlərdə iştirak etmək üçün qeydiyyat: www.insan.yarat.az
Ətraflı məlumatı (+994) 050 289 3132 və ya [email protected] elektron poçtuna yazmaqla əldə edə bilərsiniz.
Təlimçi haqqında: Emiliana R.Simon-Tomas fəlsəfə doktoru, nevrologiya, rəhmlilik, mərhəmət və minnətdarlıq psixologiyası üzrə ekspertdir. O, Berkeley’s Greater Good Science Center-də elmi şöbənin müdiridir, proqrama rəhbərlik edir və dünyanın bütün ölkəsindən 600 mindən çox insanın iştirak etdiyi onlayn təlim aparır. Emiliana R.Simon-Tomas mərhəmətin sağlamlığa, rifaha və sosial adaptasiyaya necə xeyir gətirdiyi üzrə ixtisaslaşaraq Stendford universitetində direktor əvəzi və CCARE (The Center for Compassion and Altruism Research and Education) böyük elmi işçi qismində çalışıb.

Тренинги известного американского ученого в UNEC
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) при организационной поддержке Пространства современного искусства YARAT и в рамках программы саморазвития «Человек: Осознай себя» известный американский    ученый, эксперт Эмилиана Р.Симон-Томас провела лекцию о счастье.
Посвятив большую часть своей жизни изучению фактов, связанных с счастьем, америаканский ученый в своем докладе раскрыла секреты счастья. Осознание счастья и умение поделиться им с окружающими людьми, ученый назвала наукой и отметила о возможности овладения этой наукой. Др. Эмилиана Р.Симон-Томас доведя до внимания участников, что долгое время исследовала феномен счастья, отметила, что люди, хорошо понимающие того, что хотят и постоянно обращающие внимание на то, что делают, чаще испытывают счастье в повседневной жизни.
Следует отметить, что Др. Эмилиана Р.Симон-Томас 5 и 6 апреля в UNEC проведет тренинги на бесплатной основе на тему «Наука счастья». На тренинге будет дана информация об умении управлять счастьем, сознательно повышать эту способность и о методах саморазвития. В то же время использование различных стратегий для повышения личного счастья, оценка психической устойчивости к стрессам, в том числе пути построения межличностных отношений.
Регистрация для участия в тренингах: www.insan.yarat.az
Дополнительную информацию можно получить по номеру (+994) 050 289 3132 или написав на электронную почту [email protected].
Об инструкторе: Эмилиана Р.Симон-Томас доктор философии, эксперт по неврологии, психологии доброты, милосердия и благодарности. Она является заведующей отделом в Berkeley’s Greater Good Science Center, руководит программой и проводит онлайн-тренинги с участием свыше 600 тысяч людей со всех стран мира. Эмилиана Р.Симон-Томас специализируясь по теории доброты, которая приносит большую пользу здоровью, благосостоянию и социальной адаптации, работала на должности исполняющего обязанности директора и в качестве старшего научного сотрудника CCARE (The Center for Compassion and Altruism Research and Education) в Стэнфордском университете.