Məşhur Amerika alimi UNEC-də təlimlər keçir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) YARAT  Müasir incəsənət məkanının təşkilatçılığı ilə “İnsan: Özünü dərk et” özünüinkişaf proqramı çərçivəsində məşhur Amerika alimi, ekspert Emiliana R. Simon-Tomasın xoşbəxtlik haqqında mühazirə keçib.
Həyatının böyük hissəsini xoşbəxtliklə bağlı faktların öyrənilməsinə həsr edən amerikalı alim, məruzəsində xoşbəxt olmağın sirlərini açıqlayıb. Alim xoşbəxtliyi hiss etməyi, onu ətrafdakı insanlarla bölüşməyi bir elm adlandıraraq, bu elmə yiyələnməyin mümkünlüyünü bildirib. Dr. Emiliana R. Simon-Tomas uzun müddət xoşbəxtlik fenomenini araşdırdığına diqqət çəkərək, düşündüklərini daha yaxşı anlayan və hazırda nə etdiklərinə daima diqqət yetirən insanların gündəlik həyatlarında xoşbəxtliyi daha tez-tez hiss etdiklərini bildirib.
Qeyd edək ki, Dr.Emiliana R.Simon-Tomas aprelin 5 və 6-da UNEC-də “Xoşbəxtlik elmi” mövzusunda ödənişsiz təlimlər keçəcək. Təlimlərdə xoşbəxtliyin idarə olunması, bu bacarığı şüurlu şəkildə yüksəltmək və özündə inkişaf etdirməyin üsulları haqqında məlumat veriləcək. Eyni zamanda şəxsi xoşbəxtliyi artırmaq üçün müxtəlif strategiyalardan istifadə etmək, streslərə qarşı psixi davamiyyəti qiymətləndirmək və inkişaf etdirmək, o cümlədən şəxsiyyətlərarası münasibətlər qurmağın yolları açıqlanacaq.
Təlimlərdə iştirak etmək üçün qeydiyyat: www.insan.yarat.az
Ətraflı məlumatı (+994) 050 289 3132 və ya [email protected] elektron poçtuna yazmaqla əldə edə bilərsiniz.
Təlimçi haqqında: Emiliana R.Simon-Tomas fəlsəfə doktoru, nevrologiya, rəhmlilik, mərhəmət və minnətdarlıq psixologiyası üzrə ekspertdir. O, Berkeley’s Greater Good Science Center-də elmi şöbənin müdiridir, proqrama rəhbərlik edir və dünyanın bütün ölkəsindən 600 mindən çox insanın iştirak etdiyi onlayn təlim aparır. Emiliana R.Simon-Tomas mərhəmətin sağlamlığa, rifaha və sosial adaptasiyaya necə xeyir gətirdiyi üzrə ixtisaslaşaraq Stendford universitetində direktor əvəzi və CCARE (The Center for Compassion and Altruism Research and Education) böyük elmi işçi qismində çalışıb.

04 APRIL 2019 | VIEWS:
With the organization of “YARAT” modern art centre the famous American scientist, expert Emiliana R. Simon-Thomas gave a lecture on happiness within the framework of self-development program “Human being: Understand yourself ”
The American scientist, who devoted most of her life to studying happiness facts, has revealed the secrets of being happy with her report. Naming feeling the happiness and sharing it with the people around as a science, she pointed out the possibility of possessing this science. Drawing attention to the fact that she had been exploring the phenomenon of happiness for a long time, Dr. Emiliana R. Simon-Thomas said that the people understanding better what they say, paying attention regularly to what they are doing at the moment feel happiness more often in their everyday life.
We would like to note that Dr. Emiliana R. Simon-Tomas will hold free training on “Science of Happiness” at UNEC on April 5 and 6. The trainings will provide information on the ways to manage happiness, to raise this ability consciously and to self – develop it. At the same time, using different strategies to increase personal happiness, assessment and development of mental attendance against stress, as well as ways to establish interpersonal relationships will be explained.
Registration for participation in trainings: www.insan.yarat.az
Detailed information can be obtained by calling (+994) 050 289 3132 or emailing to [email protected].
About Trainer: Emiliana R. Simon-Thomas is a PhD, an expert on neurology, mercy, favour and gratitude psychology. She is the head of the Scientific Department at Berkeley’s Greater Good Science Center, guides the program and conducts online trainings where more than 600,000 people from all over the world take part. Specializing in how mercy does good to health, welfare and social adaptation Emiliana R. Simon-Tomas has worked as an acting director at Stanford University and as a senior researcher at CCARE (The Center for Compassion and Altruism Research and Education).