“Mevlana Mübadilə Proqramı”nın qalibləri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Mevlana Mübadilə Proqramı” çərçivəsində 2015/2016-cı tədris ilində təhsil alacaq tələbələrlə görüş keçirilib.
Görüşdə UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru, dosent Şahin Bayramov tələbələrə proqram haqqında ətraflı məlumat verib. Türkiyə Respublikasının Universitetləri və UNEC arasında imzalanan proqram protokolları əsasında həyata keçirilən “Mevlana Mübadilə Proqramı” çərçivəsində həyata keçirilən tələbə mübadiləsinin üstünlüklərindən danışıb. Bu il UNEC-dən 25 tələbə proqram çərçivəsində Türkiyənin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində – İstanbul Universiteti, Süleyman Demirel Universiteti, Anadolu Universiteti, Yildiz Teknik Universiteti, Gazi Universiteti, Mersin Universiteti, Beykent Universiteti, Akdeniz Universiteti, Çukurova Universiteti, Düzce Universiteti, Sakarya Universiteti və Erciyez Universitetində təhsil almaq imkanı qazandığını bildirən prorektor, tələbələrdən bəziləri bir neçə universitet tərəfindən seçilib deyə vurğulayıb.
Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru Müslüm İbrahimov tələbələrin proqramda iştirakı ilə bağlı bütün xərclər Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının ödəyəcəyini bildirib. Qeyd edib ki, proqramı uğurla başa vuranlara “Mevlana Mübadilə Proqramı”nın sertifikatları təqdim ediləcək və tələbələrin əldə etdikləri kreditlər UNEC tərəfindən müvafiq qaydada tanınacaq.
“Mevlana Mübadilə Proqramı”nın məzunları öz təəssüratlarını danışıb, proqramın qaliblərinə təcrübələrindən söz açıblar. Sonda tələbələrin sualları cavablandırılıb.

Meeting with the winners of the “Mevlana Exchange Program”
Students to study within the “Mevlana Exchange Program” in the academic years of 2015/2016 were met at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Vive- rector of UNEC for International Affairs and Programs, Associated Professor Shahin Bayramov informed students about the Program during the meeting. He spoke about the advantages of the student exchange implemented within the “Mevlana Exchange Program” carried out in relation with the program minutes signed between the Universities of the Republic of Turkey and UNEC. Noting that 25 students of UNEC gained the chance of getting trained in the prestigious Universities of the Republic of Turkey within the Program such as the University of Istanbul, Suleyman Demirel University, the University of Anatolia, Yildiz Technic University, Gazi University, Mersin University, Beykent University, Akdeniz University, Chukurova University, Duzje University, Sakarya University and Erjiyez University, Vice- rector emphasized to some students to be selected by several universities.
The International Relations Department Director Muslim Ibrahimov delivered the information about the expenses related with the students’ participation in the program to be paid by the Ministry of Higher Education of Turkey. He pointed that the successful participants of the Program will be awarded the “Mevlana Exchange Program” Certificates and the credits obtained will be recognized by UNEC in accordance.
The “Mevlana Exchange Program” alumni spoke about their impressions and experiences related with. Students’ questions were responded in the end.