“Mevlana Mübadilə Proqramı”nın qalibləri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Mevlana Mübadilə Proqramı” çərçivəsində 2015/2016-cı tədris ilində təhsil alacaq tələbələrlə görüş keçirilib.
Görüşdə UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru, dosent Şahin Bayramov tələbələrə proqram haqqında ətraflı məlumat verib. Türkiyə Respublikasının Universitetləri və UNEC arasında imzalanan proqram protokolları əsasında həyata keçirilən “Mevlana Mübadilə Proqramı” çərçivəsində həyata keçirilən tələbə mübadiləsinin üstünlüklərindən danışıb. Bu il UNEC-dən 25 tələbə proqram çərçivəsində Türkiyənin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində – İstanbul Universiteti, Süleyman Demirel Universiteti, Anadolu Universiteti, Yildiz Teknik Universiteti, Gazi Universiteti, Mersin Universiteti, Beykent Universiteti, Akdeniz Universiteti, Çukurova Universiteti, Düzce Universiteti, Sakarya Universiteti və Erciyez Universitetində təhsil almaq imkanı qazandığını bildirən prorektor, tələbələrdən bəziləri bir neçə universitet tərəfindən seçilib deyə vurğulayıb.
Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru Müslüm İbrahimov tələbələrin proqramda iştirakı ilə bağlı bütün xərclər Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının ödəyəcəyini bildirib. Qeyd edib ki, proqramı uğurla başa vuranlara “Mevlana Mübadilə Proqramı”nın sertifikatları təqdim ediləcək və tələbələrin əldə etdikləri kreditlər UNEC tərəfindən müvafiq qaydada tanınacaq.
“Mevlana Mübadilə Proqramı”nın məzunları öz təəssüratlarını danışıb, proqramın qaliblərinə təcrübələrindən söz açıblar. Sonda tələbələrin sualları cavablandırılıb.

Проведена встреча с победителями Программы обмена «Мевлана»
В рамках программы обмена «Мевлана» в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) была проведена встреча со студентами, которые будут получать образование в 2015/2016 учебном году.
На встрече проректор UNEC по международным связям и программам доцент Шахин Байрамов предоставил  студентам обширную информацию о программе. Он рассказал о преимуществах обмена студентами, который, в  рамках программы обмена «Мевлана», осуществляется на основе договора, подписанного между университетами Турецкой Республики и UNEC. Отметив, что в этом году 25 студентов UNEC, получили, в рамках программы, возможность  обучаться в престижных высших учебных заведениях Турции, таких, как Стамбульский Университет, Университет Сулейман Демиреля,  Университет Анадолу, Технический университет, Университет  Йылдыз, Университет Гази, Университет Хаджеттепе, Университет Бейкент, Университет Акдениз, Университет Чукурова, Университет Дуздже, Университет Сакарья  и Университет Эрджиес, проректор подчеркнул, что  некоторые из студентов были избраны несколькими университетами.
Директор департамента международных отношений Муслим Ибрагимов заявил о том, что все расходы, связанные с программой будут  оплачены Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı. Он отметил, что успешно завершившим  программу будут представлены сертификаты Программы обмена «Мевлана, и набранные студентами кредиты будут признаны UNEC,
В  соответствующем порядке.
Выпускники Программы обмена «Мевлана»  рассказали о своих впечатлениях от программы, рассказали победителям программы о своем опыте. В конце ответили на  вопросы студентов.