Ağayeva Aytənb/m. Ağayeva Aytən Əliağa qızı
1996-2000-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Toxuculuq və Yüngül sənaye mallarının bədii layihələndirilməsi” (Dizayn) ixtisası üzrə Bakalavr pilləsini, 2000-2002-ci ildə isə həmin ixtisas üzrə Magistraturanın əyani şöbəsini fərqlənmə diplomları ilə bitirmişdir.
2002-2014-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn” kafedrasında böyük laborant vəzifəsində çalışmış və hər il  saathesabı yolla dərs aparmış. 2014-cü ildən Dizayn kafedrasında müəllim vəzifəsində, 2022-ci ildən baş müəllim vəzifəsində çalışır. 2021-ci ildən UNEC Dizayn məktəbinin katibi vəzifəsini icra edir.
Bu günə qədər 25 elmi-metodiki işlərim çapdan çıxmışdır. Hal-hazırda “Pambıq  parçaların  qısalmasına  və  mexaniki  xassələrinə görə  keyfiyyətinin  kompleks  qiymətləndirilməsi” dissertasiya mövzusu üzərində çalışır.

ст. преп.  Агаева Айтен Алиага гызы
В 1996-2000 годах училась на ступени бакалавра Азербайджанского государственного экономического университета по специальности «Художественное проектирование изделий текстильной и легкой промышленности» (Дизайн) и окончила с отличием.  В 2000-2002 годах училась на ступени магистратуры по указанной специальности и окончила с дипломом отличия.
В 2002-2014 годах работала на должности старшего лаборанта кафедры «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета и ежегодно вела занятия почасовой оплате. С 2014 года работала на кафедре «Дизайн» на должности преподавателя, с 2022 года работает старшим преподавателем. С 2021 года исполняет обязанности секретаря Школы дизайна  UNEC.
На сегодняшний день имеет 25 опубликованных научно-методических работ. В настоящее время работает над диссертацией на тему «Комплексная оценка качества хлопчатобумажных тканей по укорочению и механическим свойствам».