b/m. Hüseynova Nisəxanım Böyükağa qızı1998-2002-ci illərdə Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunda təhsil almış və “Toxuculuq və Yüngül sənaye mallarının bədii layihələndirilməsi” (Dizayn) ixtisasının bakalavr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2004-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Toxuculuq və Yüngül sənaye mallarının bədii layihələndirilməsi” (Dizayn) ixtisasının magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2012-ci ildə Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin “Biologiya” fakültəsini bitirmişdir.
2004-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn” kafedrasında böyük laborant vəzifəsində çalışmış, bu müddət ərzində saathesabı yolla dərs aparmış, 2013-cü ildən həmin kafedrada müəllim vəzifəsində çalışmışdır.

Hüseynova Nisəxanım ст. преп. Гусейнова Нисаханум Боюкага гызы
В 1998-2002 годах училась в Бакинском государственном товароведно-коммерческом институте, окончила с отличием ступень бакалавра по специальности «Художественное проектирование изделий текстильной и легкой промышленности» (Дизайн).
В 2004 году окончила с отличием ступень магистратуры Азербайджанского государственного экономического университета по специальности «Художественное проектирование изделий текстильной и легкой промышленности» (Дизайн).
В 2012 году окончила факультет «Биология» Азербайджанского государственного педагогического университета.
С 2004 года работала на должности старшего лаборанта кафедры «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета, в течение этого времени вела занятия почасовой оплате. С 2013 года работала преподавателем на указанной кафедре.
С 2022 года работает на должности старшего преподавателя и исполняет обязанности главного ментора Школы дизайна UNEC.