İsayeva İlaheİsayeva İlahə Sabir qızı
1981-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 1996-cı ildə Bakı şəhərində 138 saylı orta məktəbi bitirmişdir. Həmin il Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin “Memarlıq” fakultəsinin “Memarlıq mühitinin dizaynı” ixtisasına daxil olmuşdur. 2000-ci ildə həmi fakültənin bakalavr, 2002-ci ildə isə eyni ixtisas üzrə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Əmək fəaliyyətinə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin “Memarlığın əsasları” kafedrasında baş laborant vəzifəsində başlamış və eyni zamanda pedoqoji fəaliyyətlə məşğul olmuşdur. 2002-ci ildən 2020-ci ilədək müxtəlif tədris illərində “Memarlığın əsasları” kafedrasının tədris etdiyi ixtisas fənlərindən – “Dizaynın əsasları”, “Layihələndirmənin əsasları”, “Kompozisiyanın əsasları” və s.  fənlərindən saat hesabı dərs demişdir.
2020-ci ilin sentyabr ayından pedaqoji fəaliyyətini Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn” kafedrasında, müəllim vəzifəsində davam etdirməkdədir. 5 elmi məqalənin müəllifi, 2 metodik vəsaitin və 7 tədris proqramının həmmüəllifidir.

Родилась в 1981 году в городе Баку. В 1996 году окончила среднюю школу № 138 в городе Баку. В том же году поступила в Азербайджанский архитектурно-строительный университет на факультет «Архитектура» по специальности «Дизайн архитектурной среды». В 2000 году окончила с отличием ступень бакалавра, в 2002 году ступень магистра по указанной специальности.
К трудовой деятельности приступила на кафедре «Основы архитектуры» Азербайджанского архитектурно-строительного университета в качестве старшего лаборанта, в то же время занималась педагогической деятельностью. С 2002 года по 2020 год в разные учебные годы вела занятия почасовой оплате по преподаваемым на кафедре «Основы архитектуры» дисциплинам по специальности – «Основы дизайна», «Основы проектирования», «Основы композиции» и др.
С сентября 2020 года продолжает свою педагогическую деятельность на кафедре «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета на должности преподавателя.