FotoAytən Zakir qızı Xəlilli
2001-2011-ci illərdə Bakı şəhəri 299 saylı məktəb-liseydə təhsil almışdır. 2011-2015-ci illlərdə Azərbaycan Dillər Universitinin “İngilis dili müəllimliyi” ixtisası üzrə bakalavr, 2015-2017-ci illərdə “İngilis dilinin tədrisi metodikası və metodologiyası” ixtisası üzrə magistr pillələrini fərqlənmə ilə bitirmişdir.
2017-2018-ci illərdə Azərbaycan Dillər Universitetinin “Xarici dillərin tədrisi metodikası” kafedrasında saathesabı müəllim kimi fəaliyyət göstərmişdir. 2018-ci ildən Xəzər Universitetində “İngilis dili və ədəbiyyatı” kafedrasında müəllimi kimi çalışmaqdadır. 2021-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xarici dillər” kafedrasında müəllim kimi fəaliyyətə başlamışdır.
2019-cu ildə TKT Module 1 – Band 4 sertifikatını əldə etmişdir. 2021-ci ildə Arizona Dövlət Universitetinin TESOL sertifikatını almışdır. 2022-ci ildə IELTS – 8.0 beynəlxalq dil sertifikatını əldə etmişdir.
Bundan əlavə, 2019-cu ildə pedaqoqika üzrə fəlsəfə doktoru Əmralı Şirəliyev ilə birlikdə “Classroom expressions” adlı metodiki vəsait çap etdirmişdir. Bir sıra yerli və beynəlxalq konfranslarda iştirak etmişdir.

She was born in 1993 in Baku.
From 2001 to 2011, she studied at school-lyceum No. 299 in Baku city. In 2011-2015, she graduated with honors from the Azerbaijan University of Languages with a bachelor’s degree in “English language teaching”, and in 2015-2017 with a master’s degree in “Method and methodology of teaching English”.
In 2017-2018, she worked as a part-time teacher at the chair of “Methodology of Teaching Foreign Languages” of the Azerbaijan University of Languages. Since 2018, she has been working as a teacher at the “English Language and Literature” department at Khazar University. In 2021, she started working as a teacher at the “Foreign Languages” department of the Azerbaijan State University of Economics.
In 2019, she got TKT Module 1 – Band 4 certificate. She received his TESOL certification from Arizona State University in 2021. In 2022, she got the IELTS – 8.0 international language certificate.
In addition, in 2019, together with Amrali Shiraliyev, Ph.D. in pedagogy, she published a methodical resource called “Classroom expressions”. She has participated in a number of local and international conferences.