YusifKenan Aytenmüəl. Yusifkənan Aytən Elman qızı
2012-ci ildə Azərbaycan Dövlət  İqtisad  Universitetinin “Texnologiya və dizayn “ fakultəsinə qəbul olmuş, 2016-cı ildə bakalavr təhsil pilləsini bitirmişdir.
2016-2018-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının “Memarlıq və Dizayn” fakultəsinin maqistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə başa vurmuşdur.
2018-2020 illərdə Azərbaycan Dövlət  Rəssamlıq Akademiyasının  Memarlıq fakultəsində saathesabı yolla dərs aparmışdır.
2019-cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn” fakultəsində 0,5 ştat müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.

Lecturer Yusifkenan Ayten Elman
In 2012 she entered the “Technology and Design” faculty of  Azerbaijan State University of Economics, in 2016 she graduated with a bachelor’s degree.
In 2016-2018, she graduated with honours from  Azerbaijan State Academy of Arts, Faculty of Architecture and Design.
From 2018-to 2020, she gave part-time lessons at the faculty of Architecture of the Azerbaijan State Academy of Arts.
In 2019, she was appointed as a part-time teacher at the “Design” faculty of  Azerbaijan State University of Economics.